Wskazówki ja wyhodować na parapecie najsilniejszy naturalny antybiotyk – Jest silniejszy niż czosnek i imbir.

Naturalny antybiotyk silniejszy niż czosnek i imbir. Moja mama hoduje go na parapecie, sprawdź sam!

Moja mama mieszka w bloku, a bardzo lubi kwiaty i chciałabym pielęgnować ogród. Jednak poradziła sobie nawet w takiej sytuacji. W mieszkaniu ma bardzo wiele różnych roślin, a w szczególności może się poszczycić- nasturcją. Posiada ona niezwykłe właściwości zdrowotne oraz kosmetyczne.

Dzięki niej moja mama sama wytwarza domowe antybiotyki w postaci kropli. Świetnie działają na różnego rodzaju stany zapalne. Kwiat jest również znany pod inną nazwą, nazywany jest także kapucynem. W naszym kraju można go spotkać już od 400 lat, a jego kwiaty kwitną na piękny czerwony kolor.

Nie sposób ich pominąć. Roślina działa jak antybiotyk. Pomaga przy stanach zapalnych, bólu gardła, grypie, przeziębieniu czy również działa na układ moczowy. Dodatkowo eliminuje wrzody żołądka.

Do jego szczególnych zastosowań należą:

  • Działa pozytywnie na kondycję paznokci i włosów
  • Koryguje nieregularne miesiączki
  • Pomaga na łupież
  • Sprawa, że włosy nie wypadają
  • Działa na stany zapalne- dróg moczowych, oddechowych, czy migdałków
  • Wzmacnia organizm
  • Łagodzi trudności w oddychaniu

Co istotne bardzo dobrze radzi sobie ze wzmacnianiem systemu odpornościowego organizmu i odpychaniem i eliminowaniem złych bakterii, które bardzo często atakują organizm. Warto taką roślinę hodować u siebie. Nie musisz posiadać odpowiednio przygotowanego ogrodu, wystarczy Ci doniczka i trochę miejsca w domu. Ważne jest to, że kiedy wyrośnie, nie musisz się martwić o to jak ją przetworzyć. Możesz ją zjeść w całości, każda część jest jadalna, dzięki temu zaoszczędzisz trochę czasu.

Jak wyhodować nasturcję?

Zacznij od zakupu sadzonki wczesnym latem. Zadbaj o to, aby była zdrowa. Dużym plusem jest to, że nie jest trudna w uprawie. Wystarczy doniczka i jasne miejsce. Pamiętaj, aby słońce nie świeciło bezpośrednio. Gleba powinna być wilgotna. Nie zaleca się natomiast przesadzania. Z roślinki możesz wykonać lecznicze krople.

Składniki:

  • wódka
  • nasturcja, możesz użyć kwiatów, łodygi lub liści
  • ciemnej buteleczki

Przygotowanie:

Zacznij od połączenia nasturcji z wódką w proporcji 4:1. Następnie odstaw na trzy tygodnie. Nie zapomnij co jakiś czas wstrząsać butelką. Po tym czasie przecedź miksturę i przelej do buteleczki. Używaj w razie problemu. W sezonie jesienno- zimowym pij miksturę trzy razy dziennie po 20 kropli, minimum przez miesiąc.

Przygotowane kropelki mają również zastosowanie w kosmetyce. Możesz je stosować jako balsam do włosów i skóry głowy. Pozytywnie wpływa na cebulki oraz wzrost włosów. Możesz również wymieszać liście rośliny z wodą w proporcji 1:4, odcedzić i spożywać.

Ważne jest, aby taki sok spożywać w ilości jednej łyżki dziennie. Jednak nie wystarcza on na długo i konieczne jest częste przygotowywanie nowej mieszaniny.

error: Treść zabezpieczona !!