Jak przywrócić nieskazitelną biel swoim ulubionym butom. Moje białe trampki zawsze wyglądają jak nowe.

Właściciele śnieżnobiałych butów wiedzą, jak trudno jest utrzymać je w czystości. Zwłaszcza jeśli chodzi o buty z tkaniny. Co zrobić, jeśli Twoja ukochana para się ubrudzi? Jest wyjście! Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie wyczyścić białe trampki.

Aby osiągnąć pożądany rezultat, bądź cierpliwy. Po pierwsze, proces „reanimacji” buta będzie składał się z paru kroków. Dlatego pranie białych trampek zajmie trochę czas. Musisz wcześniej przygotować wszystkie elementy do czyszczenia. Pewnie masz kilka z nich w domu. A resztę możesz kupić w dowolnym sklepie. Cóż, czas zacząć!

Jak prać białe trampki

Będziesz potrzebować:

  • pasta do zębów
  • odplamiacz tlenowy
  • wybielacz
  • płynny detergent
  • szczoteczka (np. szczoteczka do zębów)

Postepowanie:

Najpierw napełnij zlew lub dużą miskę ciepłą wodą. Następnie dodaj trochę płynnego detergentu do wody. Zdejmij sznurowadła z trampek i umieść buty w wodzie. Nałóż pastę do zębów na jeden but. Drugi w tym czasie nich nasiąka wodą. Używając kolistych ruchów, zacznij wcierać pastę w pierwszy but po całej jego płaszczyźnie.

Posyp but odplamiaczem tlenowym w proszku. Następnie ponownie przetrzyj powierzchnię szczoteczką. Kolejno spłucz but wodą.

Zrób to samo z drugim butem. W osobnym pojemniku wymieszaj gorącą wodę, detergent i chlorowany wybielacz. Zanurz trampki i sznurówki w powstałym roztworze na 6 godzin.

Po wskazanym czasie odlej wodę. Następnie umieść swoje trampki w torbie na pranie. Włóż buty do pralki i włącz tryb płukania.

Wyjmij buty i dokładnie je wysusz. Gotowe!

Teraz wiesz, jak prać swoje białe trampki. Jak widać, proces ten zajmie trochę czasu. Ale uwierz mi, wynik jest tego wart. Wyraziście białe tenisówki wyglądają jak nowe!

error: Treść zabezpieczona !!