Lepszy niż jakiekolwiek lekarstwo – ten przepis polecała moja mama, na całe życie zapamiętaj.

Kwitnący bez, który jest ozdobą wielu ogrodów, zachwyca nie tylko swoim pięknem i odurzającym aromatem, ale również posiada właściwości lecznicze.

Właściwe wykorzystanie tego kwiatu jest kluczowe. Polecam produkcję nalewki z bzu, proces ten jest niezwykle prosty, a efekty są wszechstronne. W przypadku migren, należy wetrzeć nalewkę w skronie, natomiast przy bólach stawów i mięśni, należy nałożyć ją i pozostawić. Osobiście używam tej nalewki na ból kolana, a mój mąż stosuje ją na cieśń nadgarstka. Dlatego każdej wiosny przygotowuję zapasy tego specyfiku.

Jak przygotować tę leczniczą mieszankę? Wystarczą tylko dwa składniki. Będziesz potrzebować białego spirytusu lub wódki oraz kwitnących kwiatów bzu. Zalej kwiaty bzu niewielką ilością alkoholu, pozostawiając mieszankę w ciemnym i chłodnym miejscu na 7 do 10 dni. Przelej przez gazę, aby otrzymać pachnącą nalewkę.

Nalewka z bzu stosowana zewnętrznie ma liczne zalety. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, które działają korzystnie na skórę. Łagodzi bóle stawów i mięśni, pomaga w przypadku artretyzmu, problemów skórnych, bólów głowy, migren oraz napięcia. Jest pomocna przy bezsenności, a także spowalnia proces starzenia się skóry dzięki naturalnym substancjom chroniącym przed promieniowaniem UVA i UVB.

Nalewkę stosuje się miejscowo w przypadku bólu, albo w postaci okładów na bolące stawy i mięśnie. Kilka kropli dodanych do kąpieli działa uspokajająco i poprawia jakość snu. Ta nalewka będzie korzystna dla całej rodziny.

error: Treść zabezpieczona !!