Moja dermatolog zdradziła mi jak pozbyć się szpecących złogów cholesterolu z powiek. To działa.

Wysoki poziom złego cholesterolu we krwi jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Najczęściej nie jesteśmy w stanie ocenić jaka jest jego zawartość bez badania, ale bywa tak, że organizm daje pewne sygnały oraz wyraźne objawy.

Jednym z nich są tzw. kępki żółte, czyli plamy cholesterolu w okolicach oczu. Tłuszcz tworzy złogi w różnych rozmiarach i kształtach, ale najczęściej wyróżnia się widocznymi żółtymi workami. Dermatolodzy zalecają usuwanie kępek żółtych metodami inwazyjnymi.

Niestety chirurgiczne zabiegi niosą za sobą pewne ryzyko powikłań, tym bardziej, że plamki umiejscowione są w delikatnej okolicy oka. Skóra w tym miejscu jest cienka, co może skutkować pozostałościami w postaci nieestetycznych blizn. Warto zatem poza zmianą nawyków żywieniowych, zastosować naturalne i bezpieczne sposoby na pozbycie się kłopotliwego problemu na twarzy.

Kępki żółte – jakie są przyczyny ich powstawania?

Złogi pojawiają się w głównej mierze u osób starszych, które są bardziej narażone na wysoki poziom cholesterolu. Spowolniony metabolizm, zaburzenia krążenia, niektóre rodzaje nowotworów, choroby wątroby (marskość), czy cukrzyca także mogą przyczynić się do wyraźnych depozytów cholesterolu na powiekach, w kącikach oczu lub pod samym okiem.

Naturalne i bezpieczne metody, które zwalczają depozyty cholesterolu z okolic oczu:

Migdały 

Dostępne niemal w każdym sklepie również w postaci oleju, który jest znany ze swoich dobroczynnych dla skóry właściwości. Ponadto, zawartość dobroczynnych tłuszczy zwalcza zły cholesterol i reguluje jego poziom we krwi. Migdały spożywane codziennie jako przekąska, pomogą chronić układ sercowo-naczyniowy. Warto zrobić, także maskę pod oczy. Wystarczy połączyć ze sobą proszek migdałowy i mleko, a następnie nałożyć. Skóra w tym miejscu będzie nie tylko nawilżona i gładka, ale także lepiej ukrwiona.

Sok pomarańczowy

Pomarańcze są źródłem wielu witamin, które są niezbędne dla naszego organizmu. Picie przynajmniej jednej szklanki soku dziennie obniży poziom cholesterolu we krwi.

Kolendra

Aromatyczna kolendra znajduje nie tylko zastosowanie w kuchni. Świetnie sprawdzi się także,  jako herbatka obniżająca niebezpieczny cholesterol.

Skórka banana

Banan zawiera mnóstwo potasu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Poza tym, jest szeroko stosowany w kosmetyce. Na złogi cholesterolu pod oczami super skutecznym sposobem są okłady ze skórek banana. Taki opatrunek stosowany na noc należy zabezpieczyć np. bandażem. Rano pozostałości zmywamy wodą.

Cebula

Sok z cebuli w połączeniu z solą należy pozostawić na plamkach pod oczami na kilka godzin, a nawet na noc. Należy dokładnie umyć oczy i uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu.

Olej rycynowy

Słynny olejek rycynowy jest znany ze swoich pielęgnacyjnych właściwości. Wsmarowywany systematycznie na kępki żółte sprawi, że szybko się ich pozbędziemy.

Nasiona kozieradki

Nasiona kozieradki trzeba zalać wodą i odczekać kilka godzin (najlepiej całą noc). Taką miksturę należy pić rano przed posiłkiem przez kilka dni, aby usunąć złogi cholesterolu z okolic oczu.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy można stosować jako tonik pod oczy, ponieważ ma właściwości rozjaśniające i poprawiające ukrwienie skóry. Ma właściwości oczyszczające organizm, dlatego warto pić miksturę z octu i wody.

error: Treść zabezpieczona !!