Dzięki tym ćwiczeniom zapomnisz czym jest ból pleców – Moja 60-letnia mama wykonuje je każdego ranka – szybko pozbyła się bólu

Najwyższy czas pozbyć się bólu pleców raz na zawsze! Mam dla Ciebie zestaw prostych ćwiczeń, które okażą się strzałem w dziesiątkę na nieprzyjemny ból.

Dodatkową ich zaletą jest zwalczanie stresu, odprężenie organizmu oraz eliminacja bezsenności. Dlatego bardzo polecam wykonywać je wieczorem przed snem. Ćwiczenia te mają zbawienny wpływ na kręgosłup, dzięki tym pozycjom poczujesz się znacznie lepiej!

Efekty są już widoczne po trzecim treningu!

Twoje samopoczucie się polepszy, mięśnie staną się silniejsze, a Twoje ciało będzie bardziej zrelaksowane. Dodatkowo poprzez poprawę snu będziesz bardziej zregenerowany w ciągu dnia, co przełoży się na Twoje wyniki w życiu osobistym. Najważniejsze jednak, że uporczywy ból w dole pleców i szyi zniknie!

Sam byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale stwierdziłem, że spróbuję! Była to dobra decyzja, teraz mogę z czystym sumieniem polecić je każdemu i to niezależnie od wieku.

1 Ćwiczenie:

Usiądź w wygodnej dla Ciebie pozycji ze skrzyżowanymi nogami, następnie rozluźnij się oraz wyprostuj plecy. Wyciągnij szyję lekko do góry, jeżeli nie sprawia Ci to problemu, a dłonie oprzyj na skrzyżowanych nogach.

W tej pozycji pozostań przez kilka minut. Pamiętaj o głębokim oddechu ważne, żeby był płynny. Pomoże to rozluźnić mięśnie.

2 Ćwiczenie:

Usiądź, wyciągnij przed siebie stopy. Powoli spróbuj sięgnąć dłońmi palców u nóg (do granicy bólu). Skup się na rozciąganiu ciała podczas wydechu.

W tym właśnie momencie mięśnie oraz ścięgna nóg są bardziej elastyczne i łatwiej jest je rozciągnąć poprzez ich maksymalne napięcie. Powtórz to ćwiczenie 3-5 razy. Za pierwszym razem możesz nie dosięgnąć palców u nóg, nie zniechęcaj się. Z czasem stanie się to prostsze.

3 Ćwiczenie:

Usiądź na zgiętych nogach. Stopy na szerokość barków, ręce powinny być wyciągnięte do tyłu ciała, mogą stykać się ze stopami. Powoli pochylaj się do przodu.

Pochylaj się, aż dotkniesz klatką piersiową swoich ud. W tej pozycji wytrzymaj od 3 do 5 minut z przerwami. Najważniejsze, aby w tym czasie oddech był równomierny i głęboki. Zbawienne ćwiczenie na odcinek lędźwiowy. Poczujesz rozciąganie mięśni.

4 Ćwiczenie:

Lewą rękę połóż na prawym kolanie. Prawą rękę ułóż tuż za ciałem i powoli odwróć ją w prawo. Odwróć spokojnym i delikatnym ruchem głowę i spójrz w prawo. Oddychaj głęboko i spokojnie.

Trzymaj tę pozycję przez 60 sekund, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Poczujesz rozciąganie skośnych oraz bocznych mięśni Twojego brzucha. Powtórz to ćwiczenie z drugą stroną ciała.

5 Ćwiczenie:

Na początku połóż się wygodnie na plecach, ugnij kolana i złącz stopy. Zadbaj o oddech jak w poprzednich ćwiczeniach.

W tym ćwiczeniu skup się na rozciąganiu wewnętrznych części ud. Gdy poczujesz rozciąganie pozostań w tej pozycji maksymalnie dwie minuty.

6 Ćwiczenie:

Na początku ponownie połóż się wygodnie na plecach, ugnij kolana, a następnie połącz kostki. Rękami przyciągnij swoje nogi do ciała i mocno trzymaj.

Poczujesz rozciąganie mięśni ud oraz dolnej części pleców – cudowne uczucie! Pamiętaj o oddechu i nie zniechęcaj się, jeżeli ćwiczenie nie wyjdzie Ci za pierwszym razem.

7 Ćwiczenie:

Połóż się na plecach z rozprostowanymi ramionami, a następnie przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej. Teraz obróć całe ciało w lewo do tyłu, ramiona mają pozostać w tej samej pozycji.

Pozostań w tej pozycji przez około 3 minuty, zrób chwilę przerwy, po czym powtórz ćwiczenie na drugą część ciała. Ta pozycja jest przydatna dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia oraz odczuwają ból w okolicach kości ogonowej.

Miłego treningu!

error: Treść zabezpieczona !!