Łyżka cynamonu w kawie – Oto, co się stało, gdy postanowiłam spróbować.

Zastanawiałam się od zawsze, będąc dzieckiem, dlaczego babcia w swojej porannej kawie używała zwykłego cynamonu, a nie cukru.

Teraz, znając wpływ cynamonu na zdrowie i witalność, praktykuję to samo od wielu lat i zalecam innym.

Przodkowie, nie mając dostępu do lekarstw, musieli polegać na naturalnych metodach, co jest często pomijane przez współczesnych ludzi. Cynamon nie jest tylko aromatyczny i smaczny, ale również oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Zawiera białka, węglowodany, błonnik, wapń, żelazo, tłuszcz, magnez, fosfor, mangan, potas, cynk, miedź, selen, kwasy omega 3 i 6 oraz witaminy A, B, C, E, K, stając się prawdziwym panaceum. Spróbuj dodać mniej niż łyżeczkę do porannej kawy!

Kofeina w parze z cynamonem to potężna broń przeciw nadmiarowi tłuszczu, znana z pobudzania przemiany materii, wspierania trawienia i przyspieszania spalania tłuszczu. Jest to starodawna metoda na utratę wagi.

W obliczu osłabienia, niepokoju czy obniżonego nastroju, mieszanka kawy i cynamonu może działać odprężająco i łagodząco. Znana jest również z poprawy pamięci i uwagi, zwłaszcza wśród osób starszych.

Cynamon jest naszym sprzymierzeńcem w zimowe miesiące, kiedy to wzmacnia układ odpornościowy, odpierając choroby. W połączeniu z kawą, zapewnia dodatkową energię, pomagając szybciej stanąć na nogi.

Przy problemie wypadających włosów, połączenie 1 łyżki ciepłej oliwy z oliwek, 1 łyżki miodu, 1 łyżki mielonej kawy i ½ łyżeczki cynamonu może przynieść ulgę. Stosowanie tej mieszanki wzmacnia cebulki włosów.

Mieszanka kawy z 2 łyżkami miodu i 1 łyżką mielonego cynamonu, rozpuszczona w szklance ciepłej wody, jest skuteczna w leczeniu infekcji pęcherza.

Dzienna szczypta cynamonu może:

  • stymulować krążenie,
  • wspomagać odchudzanie,
  • obniżyć poziom cukru i cholesterolu,
  • kontrolować glikemię,
  • poprawiać działanie przeciwutleniaczy,
  • złagodzić sztywność mięśni i stawów,
  • poprawić trawienie,
  • pobudzić mózg, a nawet blokować białka powodujące chorobę Alzheimera.

error: Treść zabezpieczona !!