Twoje storczyki będą kwitły jak szalone, jeśli zastosujesz tą sprawdzoną sztuczkę z czosnkiem. Szczegółowe instrukcje tutaj

Kochasz kwiaty i chcesz, aby jak najdłużej się utrzymały, ale nie masz cierpliwości do ich dokładnego pielęgnowania?

Pamiętaj, że istnieją różne sztuczki, aby Twoje storczyki żyły długo! Okazuje się, że czosnek zawiera bardzo dużo składników odżywczych, których potrzebuję kwiaty do idealnego kwitnienia.

Co będziemy potrzebować?

  • 3 ząbki czosnku
  • 1 litr wody

Wykonanie naszego „cudownego eliksiru” dla kwiatów jest bardzo proste.

Pierwszym krokiem będzie zagotowanie wody w garnku. Kiedy woda ostygnie dodajemy do niej ząbki czosnku, które wcześniej przepuściliśmy przez praskę. Następnie garnek przykrywamy, aby czosnek uwolnił się w wodzie.

Mieszaninę odstawiamy na 24 godziny. Po upływie tego czasu nasza mieszanina jest już gotowa do użycia. Storczyki należy moczyć w wywarze przez 20-30 minut.

Pamiętaj, aby nie podlewać nim kwiatków, tylko robić im tzw. „kąpiel” przez wskazany czas, a po jego upływie wyjąć je z wody.

Takie kąpiele należy wykonywać naszym storczykom raz w miesiącu. Już po drugim zabiegu zauważysz zmiany i więcej kwiatów!

Pamiętaj, że mieszanina wody z czosnkiem do prawidłowego wykonania kuracji na naszych kwiatach musi być świeża! Czas przechowywania takiego wywaru to maksymalnie dwa dni!

error: Treść zabezpieczona !!