Jak usunąć tłusty osad z mebli w 5 minut: drogie produkty ze sklepu już nie są potrzebne.

Czyszczenie kuchni z tłustych i lepkich czy też brudnych szafek nie musi już być skomplikowane i uciążliwe, jeśli zastosuje się poniższy sposób.

Najważniejsze jest też to, że do tej metody nie trzeba używać drogich produktów. Warto zastosować kilka polecanych trików, aby wreszcie nie stosować zbędnej chemii u siebie w domu, a jednocześnie cieszyć się czystym pomieszczeniem, które jest najbardziej narażone w całym domu na brud. Tymi sposobami można podzielić się z innymi, aby ułatwiać sobie pracę.

Chcąc pokonać tłusty osad w kuchni należy przygotować:

  • 200-300 g sody oczyszczonej,
  • 3 łyżki płynu do mycia naczyń albo mydła w płynie,
  • 60 ml octu,
  • 2 łyżki oleju,
  • wyciśnięty sok z 2 cytryn.

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki umieścić w misce i dokładnie je wymieszać. Następnie należy nałożyć powstałą mieszaninę np. na powierzchnię mebli kuchennych i pozostawić na ok. 5 minut.

Po upływie tego czasu zetrzeć pianę gąbką do czyszczenia. Kiedy w rogach widać jeszcze tłuszcz to najlepiej szczoteczką do zębów albo wykałaczką wyeliminować go.

Płytki na ścianie w kuchni można usunąć rozpuszczając 4 łyżki boraksu wraz ze 100 ml octu oraz 100 ml ciekłego amoniaku w 4 l ciepłej wody. Daną powierzchnię zwilżyć przygotowaną mieszaniną, a potem zetrzeć wyłaniający się brud.

W celu wyczyszczenia lodówki i jednoczesnego pozbycia się brzydkiego zapachu trzeba zastosować sodę oczyszczoną, gdyż ona bowiem poradzi sobie z tym problemem najlepiej.

Jej 4 łyżki wymieszać z 1 l wody i przelać płyn do butelki zawierającej aerozol. Spryskać wnętrze lodówki i pozostawić tak na chwilę. Później zetrzeć mieszaninę. Dzięki temu lodówka będzie czysta i bezwonna.

Chcąc cieszyć się czystymi oknami w kuchni na znacznie dłuższy okres czasu należy w momencie ich mycia zastosować czystą i jednocześnie miękką szmatkę z kilkoma kropelkami gliceryny.

To sprawi, iż szyba na dłużej będzie czysta, a brud czy też kurz nie będą tak na niej zalegać. Kuchenne okna zwykle najczęściej brudzą się oparami kuchennymi i tłuszczem.

error: Treść zabezpieczona !!