20 kg ogórków z jednej rośliny: Super metoda na obfite zbiory. Szkoda, że wcześniej jej nie znałam

Własny warzywny ogródek to marzenie niejednego z nas.

Nie ma nic lepszego, niż możliwość cieszenia się świeżymi, ekologicznymi zbiorami. Jednak jak najbardziej zoptymalizować hodowle ogórków we własnym ogrodzie?

Czy wiesz, że dzięki naszej metodzie będziesz w stanie uzyskać z jednego krzewu aż 20kg ogórków? A co lepsze – możesz nawet uprawiać je na balkonie!

Ogórki potrzebują ciepłego miejsca, by najlepiej wzrastać. Odpowiednie warunki to najważniejszy element w hodowli roślin! Weź spore, plastikowe wiadro i włóż do niego skoszoną trawę (do ok. 1/3 wysokości).

Na trawie wyłóż warstwę ziemi. Pamiętaj o stopniowym nawadnianiu!

Do tego zadania idealnie sprawdzi się plastikowa butelka (np. po wodzie) o pojemności 2 l i nakrętka – to najbardziej ekonomiczna opcja!

Butelkę napełnij wodą, zakręć i włóż w ziemię szyjką do dołu, a następnie przykręć jedną śrubę do dna butelki. Wyciągnij ją tak, by w plastiku pozostał mały otwór, przez który będzie wypływać woda.

Teraz wyciągnij butelkę z ziemi, odwróć zakrętką do góry i wkop na głębokość ok. 10 cm. Posadź sadzonkę ogórka, porządnie dociskając glebę dookoła.

Teraz sięgnij po trzy patyki, które spełnią rolę podpórek. Włóż je do gleby jak na zdjęciu poniżej. Zostaw sadzonkę samą sobie na ok. godzinę.

Po upływie tego czasu podlej sadzonkę dużą ilością wody.

Dzięki wiaderku unikniesz walki ze złośliwymi mrówkami. Ogórki preferują wilgotne miejsca, mrówki nie za bardzo – dzięki stałej wilgotności ziemi mrówki się tam nie zalęgną.

Kiedy pierwsza porcja wody całkiem wsiąknie w ziemię, ponownie podlej sadzonkę. Pilnuj, żeby warstwa wody zawsze znajdowała się ponad powierzchnią ziemi.

Owiń wąsy ogórka dookoła patyków. Kiedy woda całkiem wsiąknie, dodaj troszkę więcej ziemi – do samej krawędzi wiaderka.

Ten sposób pozwoli Ci na uprawę ogórków nawet na balkonie!

error: Treść zabezpieczona !!