Ratunkowe sposoby na idealnie czystą kuchnię – każda kobieta musi je poznać

Pewne prace domowe są wyjątkowo nielubiane. Najczęściej są to prace związane z utrzymaniem czystości.

Schludność i higiena wymagają siły fizycznej, są wyczerpujące i monotonne. Można jednak znakomicie radzić sobie z nimi, używając odpowiednich sztuczek. Domowe triki ratunkowe pozwolą przebrnąć przez trudy wysprzątania kuchni, czy wyczyszczenia naczyń.

Znakomitym panaceum na wyczyszczenie szybkie kratki grillowej z tłuszczu, jest roztwór sporządzony z 1 litra wody z 4 łyżkami soli i 3 łyżeczkami kwasku cytrynowego. Zdemontowana kratka zanurzona na 15 minut w tym roztworze, będzie jak nowa. Nie wykluczone jest wygotowanie w nim kratki, jeśli będzie znacznie zanieczyszczona.

Dobrym sposobem na umycie spalonej patelni czy garnka jest węgiel aktywny. Rozdrobnionymi tabletkami posypujemy brudne miejsca. Po 20 minutach naczynie zalewamy zimną wodą i po pół godzinie, bez problemu je umyjemy.

Z kolei metodą na usunięcie z lodówki nieprzyjemnego zapachu, jest umycie jej w roztworze wody i octu. Proporcje składników winny być są równe. Umytą lodówkę zapełniamy dopiero po kilku godzinach.

Usunięcie tłuszczu z płytek ściennych w kuchni też jest nie lada wyzwaniem. Pomocna w tej czynności jest mieszanina 4 litrów ciepłej wody z dodatkiem 100 mililitrów octu i 100 mililitrów amoniaku. Umyte w tej mieszaninie płytki, odzyskają blask, a tłuszcz zniknie, nie nadwyrężając naszych sił i cierpliwości.

Tłuszcz osadza się też na szafkach kuchennych. Przydatny w tej sytuacji jest olej roślinny z dodatkiem sody, Składniki winne być wymieszane w równych proporcjach. Mieszaniną pokrywa się zanieczyszczone powierzchnie i po pół godzinie usuwa się ją gąbką.

Kłopotliwe jest też wyczyszczenie tarki do sera. Radą na to jest użycie zwykłego pędzla z twardym włosiem. Poradzi on sobie nie tylko z resztkami sera, ale też z innymi przyklejającymi się produktami.

Na odczyszczenie brudnych, starych pojemników trzeba przygotować wodę z octem w równych objętościach z dodatkiem lodu. Po stopieniu się lodu mieszaninę wylewamy, a pojemnik dodatkowo płuczemy pod bieżącą wodą.

Zmieszana sól z octem usunie ślady kawy z porcelany. Zanurzone przez 30 minut w tej miksturze naczynia i następnie umyte będą czyste bez zdrapań i uszkodzeń.

Wszystkie przedstawione domowe triki są nie tylko skuteczne, ale też ekologiczne. Eliminują szkodliwą dla zdrowia chemię, co jest cenną wartością dodaną do walki o czystość domu.

error: Treść zabezpieczona !!