Skuteczny domowy sposób, który stosuję od lat – Wlej to do bębna i pozbądź się kamienia i pleśni w kilka chwil

Prosty domowy trik na wyczyszczenie pralki

Odczuwasz poirytowanie czując nieprzyjemny zapach stęchlizny wydobywający się z Twojej pralki? W Twojej pralce gromadzi się kamień i nie wiesz jak się go pozbyć? Oto kilka prostych rad, które pomogą Ci w prostu sposób uporać z tymi problemami.

Wystarczy kilka chwil, a z pralki pozbędziesz się pleśni, brzydkiego zapachu oraz kamienia. Nawet pralka, która ma już 20 lat może być świeża i zapewniać praniu idealne warunki.

W celu przeprowadzenia domową metodą czyszczenia pralki należy przygotować 100-200g kwasku cytrynowego i wsypać go do dozownika na proszek w pralce.

Następnie należy uruchomić pralkę na program prania o temperaturze 60 stopni Celsjusza. I gotowe! Proste prawda? Po zakończonym praniu pralka jest wyczyszczona.

Kwasek cytrynowy podczas prania dociera w każdy zakamarek pralki i wchodzi w reakcje z pleśnią oraz kamieniem. Dzięki temu dochodzi do neutralizacji zanieczyszczeń, a pralka staje się czysta.

Dodatkowo kwasek cytrynowy doskonale sprawdzi się jako środek do czyszczenia gumowej uszczelki na drzwiczkach pralki.

Wystarczy jedynie rozpuścić i wymieszać jedną łyżkę kwasku cytrynowego w pół litrze wody. Następnie za pomocą namoczonej szmatki lub gąbki należy ręcznie wyczyścić uszczelkę.

Co więcej za pomocą kwasku cytrynowego można również wyczyścić dozownik na proszek.

W tym celu należy wsypać niewielką ilość kwasku cytrynowego do dozownika na detergent w pralce i za pomocą namoczonej szczoteczki lub pędzla dokładnie rozprowadzić proszek. Następnie całość pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać wodą.

Aby czyszczenie poszło sprawnie cały proces czyszczenia kwaskiem cytrynowym warto rozpocząć właśnie od czyszczenia dozownika. Następnie dobrze jest uruchomić program na 60 stopni Celsjusza, a na koniec wyczyścić gumową uszczelkę. Zachowując taką kolejność czyszczenie przebiegnie szybko i sprawnie.

error: Treść zabezpieczona !!