Są to doskonałe ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia, które poprawiają kondycję i sylwetkę.

Najlepsze rezultaty można osiągnąć, ćwicząc regularnie.

Kobiety po 40. roku życia często doświadczają nadwagi z powodu zmian hormonalnych. Może to prowadzić do niskiej samooceny, depresji i innych problemów zdrowotnych. Można temu przeciwdziałać, wykonując proste ćwiczenia co najmniej raz w tygodniu.

Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, kości i stawy. Są także bardzo korzystne dla układu sercowo-naczyniowego.

Panuje powszechne błędne przekonanie, że codzienne bieganie jest jedynym sposobem na schudnięcie w starszym wieku. Dla kobiet po 40. roku życia intensywne ćwiczenia mogą być szkodliwe dla zdrowia. Mogą one prowadzić do przeciążenia stawów i mięśni, powodującego urazy.

Jak można poprawić koordynację ruchową?

Regularne ćwiczenia mogą pomóc nam uniknąć niekontrolowanego przyrostu wagi i poprawić stan zdrowia. Ćwiczenia te są łatwe do wykonywania na co dzień i nie wymagają zbyt dużego wysiłku. Regularne ćwiczenia mogą pomóc szybciej schudnąć.

Mięśnie brzucha i pleców

Słabe mięśnie podtrzymujące kręgosłup są często odpowiedzialne za dyskomfort w kręgosłupie. Można na przykład wzmocnić kręgosłup, podnosząc górną część ciała w pozycji leżącej na brzuchu. Powoli wyprostuj ramiona, aż łokcie znajdą się w jednej linii. Przez ok. 3-5 sekund powtarzaj ćwiczenie jeszcze 30 razy.

Można również położyć się na plecach z ramionami wyprostowanymi w poprzek ciała. Następnie należy podnieść jedną nogę do pozycji pionowej. Nogi powinny być ustawione równolegle do podłoża. Pozostań w tej pozycji przez 10 sekund, a następnie powoli opuść nogi. Powtórz tę czynność 30 razy.

Rozciąganie stawów nóg

Leżąc na plecach, podnieś nogi tak, aby kolana były zgięte. Jest to doskonałe ćwiczenie na stawy biodrowe i kolanowe.

W drugim ćwiczeniu naprzemiennie przyciągaj jedno kolano do klatki piersiowej i utrzymuj je w tej pozycji. Aby utrzymać równowagę, plecy powinny być proste.

Podobne ćwiczenie można wykonywać, siedząc na krześle w pracy.

Mięśnie brzucha, ud i pośladków

Dłonie i kolana powinny leżeć na ziemi. Teraz podnieś głowę pionowo. Każda noga powinna być podnoszona po kolei. Przez pięć sekund utrzymuj rękę i nogę uniesioną w tej pozycji. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą nogę.

Aby zwiększyć skuteczność ćwiczenia, można je wykonywać w pozycji klęczącej. Oznacza to, że należy podnosić jednocześnie lewą nogę i prawą rękę i na odwrót. Wszystkie mięśnie są zmuszone do pracy ze względu na napięcie, jakie wywołuje to ćwiczenie.

Nie ma potrzeby, aby biegać.

Ten zestaw ćwiczeń jest wystarczający dla kobiet po 50. roku życia, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nie wymagają one zbyt dużego wysiłku, jak w przypadku forsownego chodzenia czy biegania. Ten zestaw ćwiczeń można wykonywać regularnie, aby uelastycznić ciało i poprawić jego kondycję, niezależnie od zmian wieku.

error: Treść zabezpieczona !!