Dbaj o fiołki – To jeden z najczęstszych błędów popełnianych w przypadku roślin domowych.

Aby mieć je w domu lub ogrodzie, trzeba umieć określić, jakie rośliny się lubi, a jakich nie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje kwiaty będą dobrze rosły. Każdy gatunek wymaga czegoś innego.

Nawet najmniejsze szczegóły mogą spowodować, że roślina zwiędnie. Istnieje wiele książek i poradników, które pomogą Ci dowiedzieć się, na co należy uważać i jak chronić rośliny. Fiołki, najbardziej nieprzewidywalne z kwiatów, są uwielbiane i kochane przez miłośników roślin. Czy wiesz, jak je pielęgnować, aby im nie zaszkodzić? Zobaczmy.

Podlewanie roślin fioletowych

Fiołki uwielbiają wilgoć, ale nie znoszą wlewania im wody do oczu. Wolą pić wodę tylko wtedy, gdy odczuwają pragnienie. Można na przykład pobierać wodę z podstawki pod doniczkę. Można też użyć specjalnych knotów do podlewania; Pod fiołkiem można postawić szklankę z wodą. Fiołkowi bardzo się to spodoba.

Należy dostosować specjalne oświetlenie do potrzeb fiołka.

Fiołki nie są przystosowane do tego klimatu, mimo że pochodzą z Afryki. Fiołek nie toleruje żadnego światła skierowanego bezpośrednio na niego.

Umieść kwiat w oknie skierowanym na wschód, zachód lub północ.
Każdy fiołek, a jest ich wiele odmian, odbija inną ilość światła słonecznego. Obserwując kwiat, można dostosować oświetlenie do konkretnego przypadku.

Temperatura

Te wybredne kwiaty muszą być hodowane w temperaturze 20°C.

Co należy wiedzieć o nawożeniu?

Fiołki należy sadzić wyłącznie w odpowiedniej dla nich glebie.

Jak zapobiegać chorobom?

  • Zaraza to częsta choroba fiołków, która może być spowodowana np.
  • Złe nawożenie;
  • Złe oświetlenie;
  • Nieprzestrzeganie preferowanych potrzeb kwiatów.
  • Fiołki nie lubią mieć bliskich sąsiadów – muszą stać samotnie lub z dala od innych roślin.
  • Najczęstszą przyczyną choroby jest nadmiar azotu i niski poziom potasu w glebie.

Najczęstszymi przyczynami choroby są nadmiar azotu i niski poziom potasu w glebie. Istnieje wiele domowych środków zaradczych oraz produktów, które można nabyć. Do 50 gramów zmielonego czosnku należy dodać dwa litry wody. Lekarstwo będzie gotowe w ciągu jednego dnia.

Kwiaty fiołka będą kwitły, jeśli będziesz przestrzegać zasad. Fiołki mogą być trudne do utrzymania przy życiu. Nie wszyscy są w stanie dostosować wszystko, od oświetlenia po podlewanie, w takim samym stopniu.

Jeśli zamierzasz kupić ten kwiat, pamiętaj, aby przeczytać wszystko o procesie uprawy i uniknąć błędów. Mamy nadzieję, że podejmiesz wyzwanie i osiągniesz porozumienie.

error: Treść zabezpieczona !!