Ten przepis na kakaowy środek na kaszel postawi Cię na nogi. Doświadczony lekarz poleca najlepszą recepturę.

Coraz częściej lekarze stosują domowe sposoby leczenia, a nie recepty i tony leków – tak jak robiły to nasze prababcie i babcie.

Choć sposobów jest wiele, niektóre z nich nie są dobrze znane. Tak właśnie dzieje się z kakaowym środkiem na kaszel. Był on kiedyś ceniony i stosowany, ale obecnie jest zapomniany. Jesteśmy tu po to, by pomóc i przypomnieć o tym niezwykłym lekarstwie.

Składniki:

  • 300 g masła
  • 300g miodu
  • 1 łyżka cukru
  • 100g kakao w proszku

Sposób przygotowania:

To jest cudowne lekarstwo. Z pewnością zadziała na Ciebie, członków Twojej rodziny i przyjaciół. Będzie to trwałe wspomnienie, które będziecie pielęgnować przez długi czas. Powoli roztop masło – nie podgrzewaj go w mikrofalówce. Najlepiej jest roztopić masło w rondelku na małym ogniu.

Wmieszaj miód do masła. Poczekaj, aż się rozpuści. Często mieszaj masę i trzymaj ją w zasięgu wzroku. Mieszanka nie powinna się zagotować! Wsyp cukier i dalej gotuj, aż całkowicie się rozpuści. Wsypać kakao w proszku i dobrze wymieszać.

Gdy masa ostygnie, można ją umieścić w pojemniku. Masę można przechowywać w lodówce przez okres do sześciu miesięcy.

Kiedy najlepiej pić tę miksturę?

Mieszanka z kakao jest dobra na kaszel. Weź jedną łyżkę stołową mieszanki i wymieszaj ją z ciepłym mlekiem. Następnie podgrzać. Proces ten można powtarzać codziennie. Mieszanka ta smakuje wyśmienicie i może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Dzieci będą ją pić same, więc nie trzeba ich przekonywać. Przekonaj się sam! Liczne badania wykazały, że kakao działa kojąco na gardło. Dzięki kakao możesz złagodzić ból i kaszel. Należy pamiętać, że kakao może uczulać i nie należy go nadużywać.

Pamiętaj, aby dbać o swoje ciało i innych. Mogą być stosowane przez dzieci i kobiety w ciąży. Są niedrogie i skuteczne, a o to przecież chodzi w powrocie do zdrowia. W okresie jesienno-zimowym obserwuje się wzrost zachorowań i przeziębień.

Życzymy Wam dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!