Przy chorej tarczycy leki nie wystarczą. Lekarze potwierdzają, że ważny jest również sposób odżywiania.

Lekarze endokrynolodzy zajmują się chorobami tarczycy. Informują oni, że kluczową rolę odgrywa sposób żywienia. Warto też zwrócić uwagę jak dba się o siebie.

Lekarze zalecają odstawić produkty zawierające w swoim składzie gluten, ponieważ osłabia on prawidłową pracę narządu. Zaleca się, aby osoby chore na tarczycę odstawiły produkty bogate w cukier.

Krótko mówiąc – trzeba zmienić nawyki żywieniowe na bardziej zdrowe często zmieniając swoje dotychczasowe menu. Na początku może wydawać się to trudnym zadaniem, ale można się do niego przyzwyczaić. Zdrowie ma się tylko jedno i jest ono najważniejsze.

W pierwszej kolejności trzeba wykluczyć używanie znanego oleju rzepakowego, dlatego że zaburza on produkcję hormonu tarczycy. Jego zdrowszym zamiennikiem może być olej słonecznikowy, masło czy też smalec.

W celu wydzielania hormonu tarczycy trzeba ją w regularnych odstępach czasowych oczyszczać. Michał Tombak – rosyjski bioterapeuta opracował poniższą recepturę na nalewkę z pestek jabłek, które oczyszczają tarczycę.

Wystarczy przygotować 40 rozdrobionych pestek z jabłek i wrzucić je do szklanej butelki.

Naczynie zalać 100 ml spirytusu i odstawić je na 7 dni. Zalecił on, aby nalewkę wypijać w postaci 7 kropelek rozcieńczonych w 1/2 szklance wody. Powinno spożywać się to jeden raz dziennie na około 15 minut przed planowanym posiłkiem.

Warto stosować się do zaleceń lekarzy. Na świecie ciągle są prowadzone badania z każdej dziedziny. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego ważne jest, aby choroba nie postępowała bardzo.

Efekty powinny być zauważalne. Lepiej przestawić się na zdrowszy tryb życia pod względem jedzenia i aktywności.

error: Treść zabezpieczona !!