Przez stopy można wyleczyć wiele chorób – niewiele osób o tym wie.

Obecnie coraz ciężej znaleźć czas na odrobinę odpoczynku – nie wspominając już o rzeczach tak abstrakcyjnych, jak leczniczy masaż.

Okazuje się jednak, że masaż taki wcale nie musi zajmować dużo czasu, a wręcz współcześnie odbywać się może podczas codziennych czynności takich jak sprzątanie, czy spacerowanie.

Studiując tradycyjne zapiski starożytnej medycyny można znaleźć opis jednego rytuału, który miał mieć moc leczenia niemal wszystkich chorób.

Warto wspomnieć, że rytuał ten koncentrował się wyłącznie na stopach, które według wierzeń wschodu stanowiły zwierciadło całego ciała. Na jego podstawie, przy pomocy masażu można było wyleczyć liczne dolegliwości – wystarczyło tylko uciskać odpowiednie punkty na stopie, które odpowiadały za prawidłową pracę poszczególnych, przypisanych im narządów.

Również w XXI wieku masaż stóp może nieść liczne benefity.

Wymieniając tylko kilka z nich, można wspomnieć o polepszonej pracy układu nerwowego, lepszym funkcjonowaniu układu hormonalnego, wzmocnieniu odporności, czy nawet o właściwościach profilaktycznych dla płaskostopia u dzieci, czy odmładzających u dorosłych!

Wiedząc jednak, jak ciężko przeciętnej osobie jest wygenerować czas dla siebie, przygotowaliśmy pomysły, jak samodzielnie możesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dla zabieganych

Masaż stóp w zaciszu domu, to świetny pomysł na zapewnienie sobie odrobiny relaksu bez odrywania się od prac domowych. Wystarczy tylko, że do ciasnych skarpetek wsypiesz garść ryżu i tak przygotowany ,,masażer” założysz na stopy i wykonasz pierwszy krok!

Ryż zajmie się całą resztą, dbając o to, by zakończenia nerwowe w twojej stopie z każdym krokiem otrzymywały serię bodźców, które przyniosą dobroczynny wpływ na cały organizm.

Jeśli poza masażem, zechcesz skorzystać z efektu peelingu, to ryż bądź perłową, lub gryczaną kaszę wsyp do wygodnych butów (tu sprawdzą się zwykłe kapcie albo trampki).

Wystarczy, że dziennie w takich butach będziesz chodził trzydzieści minut, a twój organizm na pewno za to podziękuje.

error: Treść zabezpieczona !!