Dlaczego warto podpalić na 10 min liść laurowy w domu. Ciężko uwierzyć w ten efekt

Wiele gospodyń domowych posiada szeroką gamę ziół w swej kuchni.

Jednak niewiele ma świadomość, że mogą one się przydać nie tylko do podnoszenia walorów smakowych dań. Warto spojrzeć na inne zbawienne funkcje przypraw, które sukcesywnie mogą ulepszyć domowe życie. Jednym z takich składników są liście laurowe.

Zbawienna moc liści laurowych

1. Liście laurowe jako kadzidełko

By cieszyć się charakterystycznym zapachem w domowych pieleszach wystarczy przygotować:

  • zapalniczkę
  • liscie laurowe – według uznania, może być nawet jeden
  • popielniczka lub inny pojemnik o właściwościach żaroodpornych

Gdy zgromadzimy wszystkie elementy, należy umieścić liście w naszym naczyniu, a następnie je podpalić. Tak podpalone zioła zostawiamy na 10 minut.

W efekcie uzyskujemy zapach, który pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy, uspakaja o pomaga się zrelaksować – niczym kadzidełko. Co więcej, zapach ten wzmaga produkcję endorfin, zatem uzyskujemy dobry humor.

2. Liście laurowe jako sposób na inhalację

Zapach uzyskany z palonych liści laurowych pomaga oczyścić drogi oddechowe oraz je odetkać. Dzięki temu pomaga przy infekcjach oraz innych stanach przewlekłych związanych z drogami oddechowymi. Dzięki uspokojonym drogom oddechowym łatwiej i szybciej zasypiamy.

3. Liście laurowe jako sposób na odstraszanie insektów

Ten trik przyda się szczególnie w okresie letnim, kiedy to komary i inne owady pragną wieczorami zagościć w naszych domach. Zapach palonych liści laurowych jest dla nich bardzo nieprzyjemny w odczuciu, dlatego też będziemy mogli spokojnie spać przy otwartych oknach.

Dodatkowym atutem jest naturalny wymiar tego sposobu odstraszania owadów, zatem jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt.

error: Treść zabezpieczona !!