Liście krzewów malinowych mają wiele pozytywnych właściwości. Dzięki nim możesz zadbać o swoje ciało. Instrukcja krok po kroku.

Liście malin były w przeszłości wykorzystywane w taki sam sposób jak owoce do ich zbierania. Liście malin są bardzo przydatne i mogą zastąpić niektóre leki, co rozumiały nasze babcie.

Żyjemy w dobie łatwej suplementacji, która sprawia, że łatwo zapominamy o potędze i pięknie otaczającego nas świata przyrody. Dziś przybliżymy Wam tajemnice liści zielonej maliny, ich właściwości, gdy kwitną i kiedy po nie sięgnąć.

Liście malin – Dla każdej kobiety

Wiele osób nie wie, że zielone maliny zawierają wiele witamin, w tym witaminę B12, oraz składników odżywczych, a także kwasy organiczne. Te witaminy, składniki odżywcze i kwasy są niemal jak eliksir dla naszego organizmu.

Liście zielonej maliny były używane przez nasze babcie do łagodzenia bólu, leczenia bólu zębów, stanów zapalnych i problemów skórnych. Jednak liście maliny są również dobre na bóle żołądka i biegunkę.

Liście malin mają podobne działanie do żurawiny i świetnie sprawdzają się w leczeniu stanów zapalnych w drogach moczowych. Zapobiegają również nawrotom i rozprzestrzenianiu się tych infekcji. Liście zielonej maliny, jak już wcześniej wspomniałam, mogą również łagodzić bóle menstruacyjne.

Liście zielonej maliny mogą być stosowane do stymulowania mięśni macicy podczas ciąży. Są dobre dla zachowania młodego wyglądu kobiety i można je dodać do kąpieli, aby uzyskać piękną skórę. Można również używać liści malin do walki z żylakami.

Możesz zrobić okład z liści malin i nałożyć go na ten obszar. Taki okład można zrobić z liści malin i nałożyć na bolesny obszar. Ma on właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i łagodzące ból.

Można też zrobić herbatę z liści zielonej maliny. Liście należy umyć, wysuszyć, a następnie rozdrobnić. Taką herbatę można pić codziennie. Bez problemu można zamienić te na receptę na liście malin, ponieważ są one bogate w witaminy A, B i C.

Nalewka z liścia maliny na żylaki i biegunkę, bóle brzucha, skurcze menstruacyjne i biegunkę
Można zrobić nalewkę z liści malin. Pomoże ona w wielu problemach zdrowotnych. Nalewka ta może być stosowana w leczeniu egzemy lub żylaków. Ta nalewka jest świetna dla każdego, kto ma trądzik.

Można ją również dodać do codziennego prysznica. Przygotowanie tej nalewki jest bardzo proste. Wystarczy zalać alkoholem liście zielonej maliny. Liście jednak należy dobrze umyć, a następnie pokroić. Umieść liście w pojemniku, a alkohol zalej około 1 cm nad nimi.

Przykryj szczelnie pojemnik i przechowuj go w ciemnym miejscu przez 14 dni. Od czasu do czasu mieszać mieszaninę. Po dwóch tygodniach odcedzić likier i przechowywać w ciemnym pojemniku.

Należy pamiętać, że zielona herbata z liści malin nie powinna być spożywana przez kobiety do 34. tygodnia. Może ona pobudzić macicę i spowodować poronienie.

error: Treść zabezpieczona !!