Wskazówki przechowywania jedzenia: Nigdy nie wkładaj tych produktów do lodówki. Zwłaszcza nr 3

Warzywa cebulowe – w szczególności czosnek i właśnie cebula – zdecydowanie nie nadają się do przechowywania w lodówce. Tracą w niej cały aromat, jednocześnie szybciej się psując. W ich przypadku zbyt niskie temperatury wcale nie przedłużają świeżości. Cebulę można za to przechowywać przez bardzo długi czas w ciemnym, chłodnym przewiewnym miejscu.

Spiżarnia będzie idealna – jeśli jednak jej nie posiadamy, nawet koszyk na warzywa umieszczony na kuchennym blacie będzie dla cebuli miejscem bardziej korzystnym, niż lodówka.

Czosnek z kolei najlepiej jest przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym zamykanym pojemniczku, najlepiej szklanym. Dzięki temu ząbki czosnku nie wyschną zbyt szybko. Ograniczy to również ich podatność na kiełkowanie.

Świeża bazylia

Po bazylię sięgamy z roku na rok coraz chętniej. Jest łatwo dostępna, kupić można ją w niemal każdym markecie, a dzięki wielkiemu zamiłowaniu Polaków do kuchni włoskiej, staje się ziołem niezbędnym w naszych kuchniach. Aby dłużej zachowała świeżość, wkładamy ją odruchowo do lodówki. To błąd!

Delikatne ziele źle znosi niskie temperatury. Co więcej, wchłania zapachy innych przechowywanych tam produktów. A w końcu to właśnie oryginalny aromat jest jej największym atutem!

Bazylię najlepiej przechowywać w naczyniu z wodą, traktując jak bukiet kwiatków.

Jeśli mamy jej zbyt wiele i nie chcemy, aby się zmarnowała, możemy zalać ją oliwą lub zamrozić w pojemniczkach do kostek lodu, jednak po wcześniejszym zblanszowaniu.  Dzięki temu zyskamy możliwość zachowania jak największej części jej charakterystycznego smaku i aromatu na później.

Jajka

error: Treść zabezpieczona !!