Miodunka jest dobra dla Twojego zdrowia. Dowiedz się więcej o jego niezwykłych właściwościach zdrowotnych.

Miodunka – roślina o niezwykłych właściwościach zdrowotnych

Wiele roślin jest od wieków wykorzystywanych do wspomagania leczenia i powrotu do zdrowia. Miodunka jest tylko jednym z przykładów. Aż trudno uwierzyć, że jedna roślina ma tak wiele zalet.

Może leczyć drobne złamania i przyspieszać proces gojenia. Może być również stosowany w leczeniu zapalenia stawów, blizn i hemoroidów, żylaków, odleżyn, hemoroidów i innych schorzeń. Może być również stosowany w leczeniu problemów skóry głowy.

Na czym polega jego sekret?

Jest bogaty w substancje, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Nasza skóra wchłania związki znajdujące się w roślinie. Są one wchłaniane przez skórę i stymulują wzrost nowych tkanek. Działa zarówno odtruwająco, jak i antybakteryjnie.

Jest bardzo wdzięczny w użyciu. Można z niego przyrządzać nalewki i opatrunki. Warto jednak sporządzać kremy, maści lub olejki. Bez problemu można go mieszać z wieloma olejkami eterycznymi. Przykładowe olejki eteryczne to cytrusowy, lawendowy i tymiankowy. Mogą one pozytywnie wzmocnić działanie wiciokrzewu. Roślina ta może być stosowana zewnętrznie w celu wspomagania wzrostu kości i tkanki łącznej.

A może wziąć relaksującą kąpiel?

Kąpiele z dodatkiem miodunki mają właściwości relaksujące i lecznicze. Można dodać 200 g świeżych liści do kąpieli i odczekać 10 minut. Aby uzyskać lepsze rezultaty, zaleca się kąpiel przez około 20 minut.

Herbata z miodunki

Roślina ta może być również przyjmowana doustnie. Można ją przyjmować dwa razy dziennie, aby złagodzić ból gardła. Łatwo ją przygotować: należy zagotować wodę i dodać 1 łyżkę stołową (ok. 10 minut) suszonej miodunki do wrzącej wody. Przed wypiciem miodunkę należy przecedzić.

Na egzemę

Pory skóry są zamykane przez garbniki zawarte w żurawinie. Przyczyniają się do tego między innymi właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne rośliny, a także jej zdolność do regeneracji uszkodzonych tkanek. Liście wiciokrzewu należy dokładnie oczyścić. Po zblanszowaniu liści należy zrobić z nich pastę i nałożyć ją na zmienione chorobowo miejsce.

Podsumowanie zastosowania miodunki

  • rany,
  • włosy, skóra, paznokcie,
  • kaszel,
  • stany zapalne górnych dróg oddechowych.
error: Treść zabezpieczona !!