Domowa ziołowa apteczka – Korzeń ziela w twoim ogródku zabija komórki nowotworowe.

Historia mniszka lekarskiego zaczyna się już w starożytności. Jego korzeń stosowany był w celach zdrowotnych. Posiada szereg właściwości leczniczych, a dodatkowo niedawno odkryto, że może skutecznie walczyć z nowotworem.

Według badań, korzeń mniszka lekarskiego może być zdrowszą alternatywą dla chemioterapii w leczeniu raka, dzięki temu, że jest mniej wyniszczający, a do tego naturalny. Ma radzić sobie między innymi z rakiem płuc, rakiem prostaty oraz innymi raka, a także wspierać przy przeziębieniach i wzmacniać układ odpornościowy.

Według Dr.Carolyn Hamm z Kanady, dzięki jego ekstraktowi, pacjent chorujący na ciężką odmianę białaczki wyzdrowiał.

Gdy każda dostępna metoda leczenia zawiodła, lekarze wysłali 72-letniego Johna Di Carlo do domu. Każdy twierdził, że to jego ostatnie dni życia. Ostatnią metodę, którą wykorzystali było picie naparu z korzenia mniszka lekarskiego. Po czterech miesiącach terapii mniszkiem, choroba cofnęła się!

Przed podjęciem terapii, należy obowiązkowo przeprowadzić konsultację z lekarzem, aby uniknąć skutków niepożądanych. Dr.Hamm przestrzega, gdyż napar z mniszka lekarskiego może mieć działanie negatywne i osłabiające chemioterapie, przez co może być ona nieskuteczna.

Spożywanie naparu z mniszka lekarskiego nie wpływa tylko na zdrowie chorych na nowotwór. Roślina ma szereg właściwości i jeśli jesteś diabetykiem, masz problemy z trawieniem czy pragniesz oczyścić swój organizm z zalegających toksyn, wypróbuj napar, a na pewno poczujesz jego pozytywne działanie. Mniszek lekarski to bogactwo witaminy C, która zapobiega infekcjom, a także pomaga przy przeziębieniu.

Jak używać tej rośliny, aby szybko doznać jego prozdrowotnych właściwości?

Liście mniszka mają gorzki, cierpki smak, dlatego warto miksować go z owocami, tworząc zdrowy koktajl.
Podając w taki sposób, oprócz korzystnych rezultatów, wyjątkowo smacznie go spożyjemy. Z mniszka lekarskiego można również przygotować herbatę.

error: Treść zabezpieczona !!