Gęste liście i bogate kwiaty orchidei dzięki zastosowaniu tego nawozu. Moje storczyki rosną jak opętane. Oto sposób

Do poprawienia stanu swoich roślin nie musisz wcale wydawać fortuny ani szukać wymyślnych sposobów. Istnieją prostsze, dostępne w każdym domu środki do nawożenia kwiatów, jak na przykład fusy po kawie.

Jak kawa może pomóc orchideom?

Storczyki to bardzo wymagające rośliny. Nie są dla nich odpowiednie miejsca zbyt wietrzne, ani też zbytnio nasłonecznione, lub ciemne, a ponadto mają duże zapotrzebowanie na wilgoć. Jednak to wcale nie odmiana kwiatów lub dobre umiejscowienie wpływają na to, że moje rośliny mają zdrowe liście i dużo kwiatów.

Najważniejsza jest wiedza jak opiekować się storczykami. Jedną z rzeczy, która może wspomóc te rośliny, są fusy po zaparzaniu kawy, które mogą być stosowane w celach kosmetycznych np. jako jeden ze składników peelingu do skóry.

Mała czarna dla storczyka

Pierwszym krokiem jest oczywiście zaparzenie sobie smacznej kawy, która wprawi nas w dobry nastrój. Po wypiciu jej należy wyjąć i wysuszyć fusy, aby nie spleśniały (mają do tego tendencje, nawet przechowywane w chłodnych warunkach). W suchej formie można przechowywać je dłużej np. w słoiczku.

Żeby przygotować nawóz, należy w trzech litrach wody rozpuścić sto gramów fusów. Kolejnym krokiem jest odstawienie mikstury na około pięć godzin, podczas których woda nabierze koloru. Po tym czasie należy odcedzić nawóz.

Żeby zastosować nawóz bezpośrednio na roślinę, najbezpieczniej jest umieścić doniczkę w misce i wówczas podlać ją stworzoną miksturą. Po mniej więcej dwudziestu minutach można odstawić roślinę na jej miejsce.

To bardzo efektywna kuracja dla storczyków, ale nie należy jej nadużywać. Najwłaściwsze jest stosowanie jej tylko dla kwiatów, które nie kwitną, lub zakwitają jedynie raz czy dwa do roku.

error: Treść zabezpieczona !!