Wszystkie sadzonki rosną znacznie szybciej: zastosuj ten nawóz w marcu / kwietniu, a zbiory będą ogromne!

Chcę podzielić się z Wami genialnym domowym przepisem na wyjątkowo mocne i zdrowe sadzonki bez sztucznych nawozów i suplementów ze sklepów.

Ten sposób doradził mi jakiś czas temu mój dziadek, który przygotowywał go systematycznie co roku.

Dziadek uprawiał warzywa odkąd pamiętam. I zawsze miał bardzo bogate zbiory, całkowicie bez chemii. Sprzedawał nawet warzywa z domowej uprawy, cieszyły się aż tak dużym zainteresowaniem.

Jak zawsze mawiał Dziadek, podstawą są mocne sadzonki, które mają dostatecznie mocne korzenie i po przesadzeniu do ogrodu potrafią szybko zakorzenić się i przezwyciężyć kaprysy wiosennej pogody.

Ja również od dłuższego czasu z powodzeniem stosuję również jego nawóz i muszę powiedzieć, że nigdy się nie zawiodłam.

Należy dozować go w marcu i kwietniu.

Jak przygotować odżywianie?

Napełnij 5-litrowy pojemnik 4 litrami wody, a resztę pojemności uzupełnij suszonymi kawałkami chleba.

Następnie dodaj łyżkę cukru i pół łyżeczki suszonych drożdży. Mieszankę odstaw do „fermentacji” w ciepłym miejscu przez 3 dni, w tym czasie regularnie mieszaj przyszły nawóz. Po tym okresie energicznie wstrząsaj butelką przez około 5 minut, przefiltruj zawartość przez gazę lub sito i użyj w następujący sposób.

100 ml płynu zawsze rozcieńcz z 500 ml stałej wody i używaj do podlewania wszystkich sadzonek.

Dozuję ten nawóz  mniej więcej raz na 10 dni. Nawóz stosuję nawet po przesadzeniu sadzonek do ogrodu w okresie aktywnego wzrostu.

Spróbuj i przekonaj się, że nawet naturalne rozwiązania mogą przynieść fantastyczne efekty. Warzywa będą zdrowe i będzie ich naprawdę dużo.

error: Treść zabezpieczona !!