Oto 7 sygnałów świadczących o problemach z nerkami. Nie bagatelizuj tych siedmiu objawów

Żadnych problemów i zmian w naszym organizmie nie należy bagatelizować, a tym bardziej, jeśli rozgrywają się one na powierzchni ważnych organów.

Takim organem z pewnością są nerki, które odpowiedzialne są za wiele przebiegających w naszym organizmie procesów. Oczyszczają one między innymi organizm z toksyn, produkują mocz, a także filtrują krew. Gdy nie pracują one prawidłowo cały nasz organizm jest narażony na straty.

Pamiętaj, aby czytać sygnały, które wysyła Ci Twój organizm, ponieważ warto wtedy się nimi zainteresować. Lekarze przedstawiają siedem symptomów, na które warto zwracać uwagę.

Ból

Ból to sygnał, który każdy z nas łatwo rozpozna. Ból w okolicach nerek może świadczyć o kamieniach nerkowych lub niewydolności układu moczowego.

Pacjenci odczuwają go bardzo mocno i często, jednak w początkowych stadiach może on pojawiać się tylko czasami, ale nawet wtedy warto się udać do lekarza, aby uniknąć nieprzyjemnych następstw.

Zawroty głowy i problemy z koncentracją

Podłoży tych problemów jest wiele, ale między innymi może je powodować niewydolność nerek, czy anemia. Wiąże się to z tym, iż do naszego mózgu nie dociera odpowiednia ilość tlenu, która powodować może właśnie zawroty głowy, a także problemy z koncentracją, a nawet problemów z pamięcią.

Metaliczny posmak w ustach

Metaliczny posmak w ustach, nieświeży oddech, czy zmniejszenie apetytu to wszystkie objawy, które dać mogą źle działające nerki. Pamiętaj, iż organ ten usuwa toksyny z organizmu, a kiedy źle funkcjonuje, większość toksyn odkłada się w nim.

Wówczas mogą one dać naprawdę nieprzyjemne skutki, które zaczynają się ukazywać właśnie przez wyżej wymienione symptomy.

Krótki, przerywany oddech

Problemy z oddychaniem to również oznaka zatrzymywania się toksyn w organizmie. Może to nawet prowadzić do bezdechu nocnego, potocznie nazwanego chrapaniem.

Jeśli zauważasz u siebie nieprzyjemne symptomy, poproś bliskich o sprawdzanie Twojego oddechu w nocy lub zainstaluj na swój telefon aplikację, która za zadanie ma rejestrować odgłosy wydawane przez Ciebie podczas snu.

Zmiany skórne

Różnego rodzaju wysypki mogą pojawić się na powierzchni Twojej skóry, kiedy dojdzie do zatrzymania toksyn w organizmie.

Pamiętaj, aby badać i obserwować zmiany na skórze, a kiedy takowe zauważysz, szybko skonsultuj się z lekarzem. Nie używaj żadnych maści bez jego zgody!

Nadmierne pocenie się

Organizm w ten sposób stara się oczyścić zaległe toksyny, ponieważ jeśli nerki nie działają prawidłowo, w organizmie odkładają się różne płyny. Obserwuj głównie objawy pocenia się w okolicach twarzy i kończyn, ponieważ to najczęściej jest przyczyną złego funkcjonowania nerek.

Zmiany w moczu

Pacjenci, którzy mają problemy z nerkami, często skarżą się na problemy z oddawaniem moczu, a także częstym oddawaniem moczu w nocy, mocz osób chorych się pieni, a podczas oddawania go czują oni dyskomfort.

Często dochodzi do zmienienia się także barwy moczu: blady mocz oddawany jest w dużych ilościach i często, natomiast ciemny mocz pacjenci oddają w małych ilościach i stosunkowo rzadko.

error: Treść zabezpieczona !!