Oczyszczacz organizmu: dzięki niemu oczyścisz wątrobę, wspomaga trawienie i powoduje utratę cm w talii

W naszych organizmach każdego dnia gromadzą się najróżniejsze toksyny.

Pochodzą ze skażonego środowiska bądź wysoko przetworzonej („śmieciowej”) żywności albo są ubocznymi produktami metabolizmu. Obciążają wątrobę i pośrednio sprawiają, że gromadzi się zbędna tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicach talii.

Na szczęście istnieją naturalne środki oczyszczające.

Jednym z nich – prostym, niedrogim, a przy tym całkiem smacznym – jest mikstura na bazie suszonych owoców. Wystarczy zażywać ją systematycznie przez parę tygodni, by skutecznie odtruć swoje ciało, odzyskując dzięki temu kondycję, urodę i figurę.

W skład detoksykującego eliksiru wchodzą tylko trzy produkty: woda, suszone śliwki i rodzynki.

Śliwki to bogate źródło witamin, mikroelementów, antyoksydantów, a także błonnika, koniecznego do prawidłowej funkcjonalności jelit i optymalnego poziomu glukozy we krwi.

Chronią przed problemami gastrycznymi, pomagają zapobiegać cukrzycy, usprawniają przemianę materii. W wersji suszonej te popularne owoce nie ustępują pod względem wartości swoim świeżym odpowiednikom, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. Np. jest w nich wielokrotnie więcej pierwiastków śladowych, szczególnie potasu i żelaza.

Rodzynki również dostarczają sporo błonnika, w tym jego rozpuszczalnej frakcji o nazwie inulina.

Substancja ta stymuluje układ odpornościowy i sprzyja rozwojowi pożytecznej mikroflory jelitowej. Słodkie owoce korzystnie wpływają na wątrobę, serce, naczynia krwionośne, świetnie sprawdzają się w przypadku artretyzmu czy bólów o podłożu reumatycznym. Rewelacyjnie nakręcają metabolizm.

Aby przygotować oczyszczającą miksturę, potrzebujemy:

  • 150 g rodzynek
  • tyle samo suszonych śliwek (wydrylowanych)
  • 3 szklanki gorącej wody

Wodę wlewamy do garnka, wrzucamy owoce i gotujemy na niedużym płomieniu, mniej więcej przez kwadrans. Zaleca się przyjmować codziennie jedną łyżkę napoju, najlepiej rano, przed śniadaniem.

Kuracja powinna trwać około miesiąca. Pierwszym jej efektem, zauważalnym już w ciągu kilku dni, będzie lepsza praca żołądka.

Na utratę niechcianej tkanki tłuszczowej trzeba poczekać trochę dłużej.

error: Treść zabezpieczona !!