To odblokowuje zamknięty odpływ lepiej niż chemia: Zapach znika natychmiast.

Sposób na udrożnienie odpływu i natychmiastowe pozbycie się zapachu!

Z biegiem czasu w odpływie zacznie gromadzić się brud. Zatkany odpływ wymaga natychmiastowej interwencji. Jeśli szybko nie rozwiążesz tego problemu, woda może zacząć wylewać się na podłogę, a problem będzie jeszcze większy.

Jak sobie poradzić z tym nieprzyjemnym problemem. Do tej metody użyjemy składników, które prawdopodobnie masz w domu. Interwencja nie wymaga zatem dużych kosztów. Oszczędza czas i pieniądze, a przy tym jest bardzo skuteczny.

Potrzebujemy:

  • 100 ml detergentu
  • 1 łyżka soli
  • 100 ml octu

  • 100 ml wody lub według potrzeby
  • 1 łyżka sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Wlać mydło do miski.

Posiada doskonałą zdolność rozpuszczania tłuszczu. Dodamy sól, która jest niezwykle skuteczna nie tylko przy czyszczeniu odpływów. Dzięki swoim właściwościom ściernym może również skutecznie rozpuszczać tłuszcz.

Ponadto działa jako naturalny środek antyseptyczny. Pomaga wyeliminować bakterie w rurach, eliminując w ten sposób nieprzyjemne zapachy. Teraz wlej ocet, który pomoże rozbić brud i tłuszcz.

Ocet, podobnie jak sól, ma właściwości antybakteryjne i pomaga eliminować nieprzyjemne zapachy. Wszystko dokładnie wymieszaj, a jeśli płyn będzie za gęsty, w razie potrzeby dolej wody. Wszystko ponownie dokładnie wymieszaj. Teraz wsyp łyżkę sody oczyszczonej bezpośrednio do odpływu.

Następnie wlać przygotowaną mieszaninę i pozostawić na noc. Rano napełniamy zlew gorącą wodą, a gdy zlew będzie już pełny odkręcamy korek tak, aby woda wypłynęła przez odpływ. Strumień wody usuwa blokady, a odpływ jest idealnie czysty.

Odpływ zatkany włosami można wyczyścić za pomocą wieszaka

Jeżeli zatkanie jest spowodowane nagromadzeniem się włosów i nie jest zbyt głębokie, można udrożnić odpływ mechanicznie. Użyj do tego haczyka lub wieszaka z drutu. Zagnij wieszak tak, aby powstał mały haczyk , który można bezpiecznie włożyć do odpływu.

Obracaj dalej, aż znajdziesz blokadę. Następnie wyciągnij go delikatnym ruchem.

Jak zapobiegać zatykaniu się odpływów?

Zapobieganie jest ważne, ponieważ w ten sposób można zapobiec całkowitemu zatkaniu odpływu. Po usunięciu blokady skup się głównie na profilaktyce. Aby zapobiec zatykaniu odpływu, można wyposażyć odpływ w specjalne sitko wyłapujące włosy.

Gdy się zatka, po prostu go opróżnij.

Więcej wskazówek, jak oczyścić zatkany odpływ

Jeśli zdarzy się, że odpływ zostanie zatkany, nie rozpaczaj. Istnieje kilka skutecznych sposobów samodzielnego wydania, bez pomocy instalatora.

Soda oczyszczona, sól i ocet

Możesz zwiększyć działanie sody oczyszczonej solą. Do miski wsypujemy po 2 łyżki każdego składnika, mieszamy i wylewamy do odpływu. Zalej proszek 1/2 szklanki octu.

Nawet w tym przypadku powinna powstać piana, co wskazuje, że nastąpiła reakcja chemiczna. Jeśli odpływ jest bardzo zatkany, możesz podgrzać ocet przed wylaniem go do odpływu. Wzmocnisz w ten sposób jego działanie. Na koniec zalać wrzącą wodą.

Detergent z nadtlenkiem i sodą oczyszczoną

Na dno małego słoiczka wsyp detergent, dodaj mniej więcej taką samą ilość nadtlenku wodoru i na koniec wymieszaj z około 2-3 łyżeczkami sody oczyszczonej. Zamknij szklankę pokrywką, potrząśnij i wylej do odpływu. Odczekaj około 2-3 minuty i wlej ocet do odpływu.

Gdy ocet wejdzie w reakcję ze składnikami znajdującymi się w odpływie, zatkaj odpływ gąbką, aby mieszanka była jeszcze skuteczniejsza. Na koniec spłucz wszystko gorącą wodą.

Zatkany odpływ można oczyścić aspiryną

Aspiryna jest doskonałą alternatywą dla żrących środków do czyszczenia odpływów. Wrzuć 2 tabletki do zatkanego odpływu i zalej 1 szklanką octu. Możesz usłyszeć dźwięk przypominający bulgotanie wrzącej wody w odpływie.

Nie musisz się tym martwić – jest to całkowicie normalne i oznacza, że ​​mikstura zaczyna działać. Gdy dźwięk ucichnie, wlej wrzącą wodę do odpływu. To powinno skutecznie oczyścić rurę.

Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!