Wspaniałe lekarstwo na bolące stawy. Przepis mojej babci sprawdził się jako kompres dla każdego.

Bez względu na to, jak bardzo staramy się go unikać, ból jest częścią życia. Dolegliwości te mogą utrudniać skupienie się na pracy lub pasjach, gdy na nie cierpimy.

Może również utrudniać spokojny sen. Ból kolana jest stanem stałym. Nie ma na niego wpływu ani częstotliwość, ani intensywność. Może być spowodowany chorobą przewlekłą, urazem lub stanem zapalnym.

Bez względu na przyczynę, może być męczący i przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu. Istnieją naturalne środki zaradcze. Można znaleźć przepisy na maści domowej roboty, które można wykonać z łatwo dostępnych składników, jeśli poświęci się trochę czasu.

Naturalne składniki dające satysfakcjonujące rezultaty

Moja mama upiera się, że wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia, jest dostępne i jest produktem natury. Nie wierzyłam w te słowa i przedkładałam leczenie farmakologiczne nad ziołolecznictwo. Wbrew moim przekonaniom wypróbowałam kurację ziołową. Naprawdę mi pomogła. Zbadałam ją dokładnie i teraz dzielę się z Tobą prostym przepisem na maść. To jest pierwszy przepis.

Potrzebne składniki:

  • 1 łyżeczka musztardy
  • 1 łyżka stołowa miodu
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka soli

Wymieszaj składniki i nałóż je na bolące miejsce. Najczęściej jest to kolano. Przygotowany preparat zawiń w gazę lub chustę. Jeśli cała operacja została przeprowadzona wieczorem, najlepiej jest przemyć kolano ciepłą wodą.

Proces ten należy powtórzyć kilka razy, od 4 do 5. Po zakończeniu tych czynności powinna zacząć pojawiać się upragniona ulga. W przypadku bólu nadgarstka dobrze sprawdzają się naturalne składniki. Do sporządzenia maści używamy smalcu i chili w proszku.

Liście kapusty są dobre na kolana

Mój szwagier ma podobne podejście do leczenia roślinami jak moja mama. Ostatnio zaproponował suszenie liści kapusty. Polega to na moczeniu liści w wodzie przez kilka minut, a następnie ich suszeniu. Następny krok jest taki sam jak w przypadku maści. Zanim to nastąpi, należy położyć na stole dwie folie z wysuszonymi liśćmi kapusty pomiędzy nimi. Zwinąć folię zewnętrzną.

Spowoduje to rozpad liści kapusty, co z kolei uwolni substancję o działaniu leczniczym. Dzięki temu substancję tę można nałożyć na bolące kolana. Po nałożeniu opatrunku należy odczekać całą noc. Następnego dnia rano przemyj miejsce wodą w taki sam sposób, jak w przypadku maści opisanej powyżej.

O, mój rozmarynie…

Rozmaryn to kolejny składnik, który można wykorzystać do zrobienia maści przeciwzapalnej. Warto go zachować:

  • Niezanieczyszczone pojemniki, w których można przechowywać produkt.
  • Aby uzyskać czystą, naturalną maść o masie ok. 250 g.

Przygotowanie maści rozpoczyna się od podgrzania tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie należy go gotować. Wazeliny i oleju można bezpiecznie używać w każdym naczyniu. Istnieje możliwość rozpuszczenia maści, dlatego warto dodać do niej trochę posiekanego rozmarynu.

Po przygotowaniu mieszaniny należy odstawić ją do ostygnięcia. Następnego dnia należy ją ponownie podgrzać i przecedzić przez czystą ściereczkę. Ściereczka musi być czysta. Całą mieszaninę umieścić w tyglu. Maść przeciwbólową należy przechowywać w lodówce.

error: Treść zabezpieczona !!