Moje kotlety schabowe to obowiązkowy posiłek dla każdego, kto kocha bułkę tartą. Robione są według starego przepisu i zawsze wychodzą idealne.

Wiele sztuczek kulinarnych potrafi zrobić dużą różnicę w jakości i smaku dania. Choć niektóre z tych sztuczek były przekazywane przez pokolenia, nie jest łatwo połączyć je wszystkie.

Warto również słuchać sugestii innych osób i próbować nowych rzeczy. Świetnym przykładem jest sprawdzony przepis na panierowane kotlety. Te kotlety są pyszne i chrupiące, dlatego tak wiele osób je uwielbia.

Jak zrobić chrupiące, soczyste kotlety

Wielu uważa, że smażenie w głębokim tłuszczu i bułka tarta to klucz do soczystych, chrupiących kotletów. My polecamy tę metodę, mimo że nie jest ona zalecana. Ubite i posolone kotlety (także schabowe) należy umieścić w misce z ciepłym mlekiem.

Najlepiej zostawić mięso na co najmniej godzinę. Można je jednak zostawić na całą noc. Mleko sprawia, że mięso jest delikatne i bardziej soczyste. Są przepyszne i zawsze wychodzą takie same. Można też wzmocnić ich smak, używając do smażenia smalcu.

Prosty przepis na pyszne kotlety

Z tego przepisu powstają kotlety, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Te kotlety można zrobić używając:

  • mleka,
  • wieprzowiny, ale najlepiej mięsa;
  • starszych rogali,
  • bułki tartej,
  • mąka,
  • jajko z odrobiną jasnego piwa
    kilka kromek chleba.

Najpierw należy posolić mięso i namoczyć je w mleku. Przed panierowaniem należy je zostawić w mleku na co najmniej godzinę. Powinno się je zostawić w mleku na noc, aby mięso było jędrniejsze. Następnie można je obtoczyć w bułce tartej i usmażyć.

Do zrobienia bułki tartej można użyć przygotowanego czerstwego chleba. Do ubijaczki do jajek dodaj niewielką ilość jasnego piwa. W osobnej misce wymieszaj mąkę z piwem. Kotlety powinny być panierowane w następującej kolejności: mąka, żółtko, mąka, bułka tarta, jajko. Polecamy smażyć je na smalcu.

Następnie należy nagrzać piekarnik do 110°C. Usmażone kotlety należy rozłożyć na grubych kromkach chleba. Przykryć naczynie kawałkiem folii. Całość należy piec przez 45 minut.


error: Treść zabezpieczona !!