Prosty trik: włącz piekarnik, włoż do środka, a brud zniknie sam.

Oczyszczanie piekarnika nie jest zazwyczaj przyjemnym zajęciem, a proces ten jest czasochłonny i często nielubiany przez gospodynie domowe.

Tłuste plamy są trudne do usunięcia, nawet przy użyciu drogich środków czyszczących, i wymagają więcej czasu i wysiłku niż inne obowiązki domowe. Prezentujemy świetną radę, która ułatwi czyszczenie piekarnika, nawet w przypadku mocnych zabrudzeń. Do piekarnika wystarczy włożyć prosty preparat, a ten zajmie się większością pracy.

Najlepszą metodą na usunięcie przypaleń w piekarniku jest użycie zwykłej tabletki do zmywarki i gorącej wody. Ten sposób pozwala na skuteczne czyszczenie piekarnika i kuchenki, nawet przy mocnych przypaleniu i tłuszczu, bez konieczności wydawania pieniędzy na specjalne środki.

Sztuczka polega na umieszczeniu tabletki do zmywarki na blasze lub w naczyniu, zalewaniu jej litrem wody i wstawieniu do piekarnika. Po ustawieniu temperatury na 100°C i rozpuszczeniu tabletki, piekarnik należy wyłączyć, ale nie otwierać przez około 2 godziny.

Wysoka temperatura sprawi, że kapsułka się stopi, a środki czyszczące osadzą się na ściankach piekarnika. Następnie wystarczy usunąć pozostałości wilgotną szmatką, aby piekarnik błyszczał jak nowy.

Inna metoda to zalanie tabletki niewielką ilością gorącej wody, tworząc pastę, którą należy nałożyć na zabrudzenia i odczekać pół godziny. Następnie usuwa się pozostałości.

Do czyszczenia kuchenki i piekarnika potrzebne są: tabletka do zmywarki, gorąca woda, gąbka i ręcznik papierowy lub szmatka. Po rozpuszczeniu tabletki w wrzątku, płynem czyści się kuchenkę i piekarnik, po czym wyciera papierową serwetką lub ściereczką.

Czyszczenie piekarnika i płyty grzewczej nie jest ulubionym zajęciem, ale istnieją metody ułatwiające te prace. Potrzebne są dwie tabletki do zmywarki i woda. Po zanurzeniu tabletki w wodzie, nią wyciera się drzwiczki piekarnika, wnętrze piekarnika i płytę grzewczą.

W trakcie pracy warto używać gumowych rękawiczek, a na koniec wycierać piekarnik i płytę papierowym ręcznikiem.

error: Treść zabezpieczona !!