To prosty sposób na usunięcie wszelkich tłuszczów i olejów z Twojego piekarnika. Możesz pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń bez pozostawiania śladów.

Mamy sprawdzony sposób na pozbycie się tłuszczu i brudu z Twojego piekarnika. W prosty sposób możesz wyczyścić swój piekarnik.

Szybko zauważysz, jak bardzo może się zabrudzić Twój piekarnik, jeśli często go używasz. Czyszczenie piekarnika nie jest czymś, co lubisz robić. Jednak tłuszcz może powodować poważne problemy. Może również spalić, utrudniając wydostanie się z piekarnika. Mamy dla Ciebie świetną wskazówkę, jeśli szukasz niechemicznego rozwiązania, które działa!

Ta metoda jest bezpieczna dla środowiska. Przypalony tłuszcz może gromadzić się między szybą piekarnika a rusztami. Należy to szybko usunąć. Poniższy sposób pozwoli Ci usunąć tłuszcz i sprawi, że łatwo się rozpuści.

Będziesz potrzebować:

  • Trochę wody
  • 2 szklanki octu
  • Miska żaroodporna

Sposób przygotowania:

Włącz piekarnik na 180° Celsjusza i ogrzewaj go przez 10 minut. Następnie wlej do rondla ocet i wodę, mieszaninę należy doprowadzić do wrzenia. Wyłączyć piekarnik. Mieszankę przelać do żaroodpornej miski. Miskę należy umieścić w piekarniku na 30 min.

Para z mieszanki sprawi, że brud i tłuszcz będą łatwiejsze do wyczyszczenia. Do czyszczenia piekarnika należy używać rękawic. Należy również wyczyścić szklane drzwi piekarnika. Po umyciu użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć całość do czysta.

Następnie wytrzyj piekarnik ręcznikiem z mikrofibry. Ciesz się swoim zdezynfekowanym piekarnikiem. Wystarczy kilka składników, aby przywrócić funkcjonalność Twojego piekarnika.

Inna metoda wyczyści Twój piekarnik. Soda oczyszczona to kolejna opcja, która może wyczyścić Twój piekarnik.

Stosuje się sodę oczyszczoną, biały proszek o właściwościach ściernych. Soda oczyszczona jest równie skuteczna jak ocet w rozpuszczaniu brudu i usuwaniu go ze ścian piekarnika. Ułatwia również czyszczenie piekarnika. Do przygotowania mikstury potrzebne będą cztery łyżeczki sody oczyszczonej, trochę wody i gąbka.

Przygotowanym roztworem nasącz gąbkę, a następnie wetrzyj w nią brud. Pozwól gąbce posiedzieć przez chwilę, a następnie spłucz.

Innym skutecznym sposobem jest połączenie 6 łyżeczek sody oczyszczonej z 2 łyżkami gorącej wody i 2 łyżeczkami soku z cytryny.

Po wymieszaniu składników będziesz miał gęstą pastę, którą możesz wykorzystać do nałożenia na ściany swojego piekarnika za pomocą gąbki. Niech siedzi przez około godzinę, zanim wyczyścisz piekarnik. Na koniec osusz go czystą szmatką.

error: Treść zabezpieczona !!