Ręce młodsze o 10 lat: Domowy trik na piękną skórę dłoni od mojej kosmetyczki – efekt w 24 godziny

Z wiekiem na naszym ciele zaczynają pojawiać się ciemniejsze plamy. Najwięcej zaobserwować ich możemy na dłoniach.

Oprócz wieku, główna przyczyną pigmentacji skóry dłoni jest zwiększona ekspozycja ich na słońce. Ciemne plamki można jednak usunąć domowymi sposobami, bez konieczności kupowania bardzo drogich kosmetyków.  Przedstawię Ci dzisiaj sposoby jak usunąć przebarwienia przy pomocy tego co masz w kuchni. Pierwsze efekty zauważysz już po 24 godzinach.

Potrzebujesz tylko łyżeczkę soku z cytryny i dwie łyżki posiekanej natki pietruszki.

Zagotuj w małym garnku szklankę wody (u mnie szklanka ma 200 ml). Wrzuć pietruszkę do wrzątku. Gotuj około 15 minut na małym ogniu. Odstaw do ostygnięcia. Przecedź przez siko, do zakręconego pojemnika. Do ostudzonego wywaru dodaj sok z cytryny.

Dwa razy dziennie przy użyciu płatka kosmetycznego nakładaj na przebarwione miejsca. Delikatnie wcieraj w skórę. Pierwsze efekty zauważysz już następnego dnia.  Co trzy dni przygotuj świeży wywar. Kontynuuj tak długo, aż plamy znikną. Jeśli po jakimś czasie się pojawią, już będziesz wiedziała jak się ich pozbyć.

Dlaczego działa? Cytryna ma właściwości rozjaśniające, wybielające. Pietruszka z kolei działa korzystnie na skórę – regeneruje naskórek.

Oprócz tego mam jeszcze cztery równie niezawodne patenty na przebarwienia na skórze

1. Jogurt i ocet jabłkowy

Połącz jogurt naturalny z octem jabłkowym w proporcji 1:1. Nałóż na przebarwione miejsca. Pozostaw tak długi, aż mieszanka nie wyschnie. Spłucz wodą. Na efekty trzeba poczekać kilka dni, ale sposób jest skuteczny. Dodatkowo działa nawilżająco i pielęgnująco.

2. Cukier i oliwa z oliwek

Trzy łyżki oliwy z oliwek wymieszaj z dwiema łyżkami cukru kryształu. Nałóż na miejsca, w których występują przebarwienia. Masuj przez kilka minut. Spłucz letnią wodą. Ten zabieg oprócz usunięcia przebarwień działa równiej nawilżająco i peelingująco. Cukier usuwa martwy naskórek natomiast oliwa z oliwek odżywia przesuszoną skórę.

3. Mleko i soda oczyszczona

Połącz mleko z sodą oczyszoną do uzyskania konsystencji pasty. Przygotowana mieszankę nałóż na odbarwienione miejsca. Masować przez kilka minut, następnie spłukać letnią wodą. Taka mieszanka działa jak bardzo drobny, delikatny peeling. Soda działa złuszczająco i rozjaśniająco na skórę.

4. Cukier, miód i cytryna

W miseczce połącz miód, sok z cytryny i cukier do uzyskania konsystencji pasty. Otrzymaną miksturę nałóż na przebarwione miejsca.  Stosuj podobnie do poprzednich preparatów – masując skórę przez kilka minut. Na koniec spłucz letnią wodą.

Ta mieszanka również działa jak peeling. Cukier złuszcza martwy, przesuszony naskórek. Cytryna działa wybielająco na przebarwione miejsca. Natomiast miód oprócz tego, że jest spoiwem w tej mieszance, działa bardzo odżywiająco i nawilżająco na suchą skórę.

Jak widać z przebarwieniami można poradzić sobie przy użyciu tego, co ma się w kuchni. Jeżeli po czasie pojawią się znowu, możesz przygotować nową mieszankę. Za każdym razem inną. Możesz również wracać do jednego przepisu, wszystko zależy od Ciebie.

error: Treść zabezpieczona !!