Moja babcia dała mi radę odnośnie sadzenia pomidorów, i odkąd jej przestrzegam, zbiory są tak imponujące, że sąsiedzi regularnie przychodzą je podziwiać.

Sadzenie sadzonek pomidorów wymaga unikalnej techniki przekazanej mi przez moją babcię, która obiecuje silne i zdrowe rośliny.

Kluczem jest zapewnienie, by część łodygi była zakopana w glebie, co przyczynia się do rozwoju rozległego systemu korzeniowego.

Oto jak to zrobić: Przechowuj przeszczepy „leżąco” na ziemi przez 1-2 dni, aż zaczną się wyginać ku światłu. Wtedy wkopujesz łodygę w ziemię, upewniając się, że miejsce zagięcia jest zakopane.

Ten sposób sadzenia na boku sprzyja tworzeniu mocnego systemu korzeniowego.

Dodatkowo, do każdego dołka dodaj pokrzywę. Ta stara metoda sadzenia, niemal zapomniana, chroni korzenie przed wahaniami temperatury i działa jak naturalny nawóz.

Pokrzywa poprawia jakość gleby, dostarczając składniki odżywcze tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Nawet przyciąga pszczoły, które preferują pomidory wyhodowane na pokrzywie.

Aby wykorzystać tę metodę, wykop wystarczająco duży dołek, włóż do niego świeżo zerwaną pokrzywę, przykryj niewielką ilością ziemi, a następnie sadz przeszczep bokiem. Na koniec przykryj ziemią i kompostem.

Regularnie podlewaj rośliny naparem z pokrzywy, aby uniknąć stosowania chemii i drogich oprysków.

To nie tylko zwiększa efektywność nawożenia, ale też skutecznie zwalcza mszyce.

Powodzenia w sadzeniu pomidorów!

error: Treść zabezpieczona !!