Kilka porad i wskazówek, jak stosować sok z cebuli na różne dolegliwości – Jak pozbyć się kaszlu i trądziku lub zwiększyć libido.

Z pewnością może zrobić znacznie więcej niż tylko rozprowadzić nieprzyjemny zapach dla większości lub wywołać łzy w oczach. W poniższych przepisach pokażemy Ci, że cebula może mieć również działanie zdrowotne.

Dzięki portalowi medycznemu przedstawimy kilka przydatnych instrukcji dotyczących używania cebuli. Często w menu umieszczamy soki owocowe i warzywne, ale czy myślałeś kiedyś o cebuli? Jeśli chodzi o soki, cebula nigdy nie jest naszym wyborem numer jeden.

Większość z nas kojarzy je z łzawiącymi oczami i nieświeżym oddechem, ale to warzywo ma wiele zalet zdrowotnych. Cebula jest bogatym źródłem „allicyny”, witamin A, B, C i E, silnych antyoksydantów oraz flawonoidów. Sok z cebuli może uruchomić nasz metabolizm, obniżyć poziom cholesterolu, poprawić krążenie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Jak zrobić sok z cebuli w domu?

Wytwarzanie soku z cebuli leczniczej w domu wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka cebuli, sokowirówka, odrobina cierpliwości i umiejętność wytrzymania silnego zapachu cebuli i pieczenia w oczach.

Składniki:

 • 2-3 średnie cebule
 • ostry nóż
 • sokowirówka
 • średni pojemnik

Przygotowanie:

Cebulę obrać, dobrze spłukać i osuszyć. Pokrój na ćwiartki ostrym nożem.

Włączamy sokowirówkę i stopniowo wkładamy do niej kawałki cebuli, aby urządzenie mogło całkowicie wyciągnąć sok. Po wyciskaniu soku z całej cebuli dobrze umyj sokowirówkę. Być może trzeba będzie włożyć części do gorącej wody z mydłem, aby pozbyć się silnego zapachu.

Świeżo wyciśnięty sok wlać do szklanego pojemnika do dalszego użycia. Jeśli nie masz sokowirówki, możesz użyć blendera według tych samych kroków przygotowawczych.

Sok z cebuli można stosować w następujących przepisach:

Sok z cebuli i miód na kaszel i ból gardła
Składniki:

 • 2 łyżki soku z cebuli
 • 2 łyżki miodu

Przygotowanie:

Łączymy powyższe składniki razem i dobrze mieszamy, aż uzyskamy gładką mieszankę, którą wkładamy do małego pojemnika. Jedną łyżeczkę tej mieszanki spożywamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Po 3-4 dniach powinniśmy odczuć poprawę. Ta mieszanka łagodzi nawet najbardziej uporczywy kaszel i ból gardła.

Sok cebulowy z sokiem imbirowym na zwiększenie libido.

Składniki:

 • 1 łyżka soku z cebuli
 • 1 łyżka soku imbirowego

Przygotowanie:

Wymieszaj te dwa składniki razem. Aby zwiększyć libido, spożywaj tę mieszankę trzy razy dziennie przez miesiąc.

Maseczka przeciwtrądzikowa z sokiem cebulowym i pomidorowym

Składniki:

 • 1 łyżka świeżego soku z cebuli
 • 1/2 łyżki soku pomidorowego
 • 1/2 łyżeczki oleju
 • waciki do twarzy

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki w małej misce. Namocz wacik w roztworze i delikatnie nałóż na całą twarz. Po 10-15 minutach zdejmij maskę i umyj twarz wodą. Powtarzamy ten proces 2 razy w tygodniu, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ta maska ​​może otwierać zatkane pory, co zapobiega rozprzestrzenianiu się i wzrostowi trądziku.

Wierzymy, że skorzystasz z naszych rad. Powodzenia.

error: Treść zabezpieczona !!