Chwasty niechciany problem wielu ogrodników. Poznaj na nie nasze sposoby.

Jest to najlepszy sposób na chwasty, a co ważne niezwykle prosty i szybki. Wystarczy kilka groszy. Co ważne oczyści nie tylko taras i beton, ale i także cały ogród. Sprawi, że chwasty nie będą już więcej wyrastać.

Ten sposób jest bardzo dobry na wszelkiego rodzaju chwasty, jednak nie może się połączyć z kwiatami oraz trawnikiem. Jego siła działania jest na tyle mocna, że mogłaby zniszczyć to, co nie jest do tego przeznaczone. Do dokładniej i precyzyjnej aplikacji będzie Ci potrzebna strzykawka, która dotrze we wszelkie zakamarki.

Natomiast jeśli spryskanym obiektem ma być jedynie taras, czy beton wystarczy standardowy spryskiwacz. W ten sposób pozbędziesz się także mchu, który również wygląda nieestetycznie. Po użyciu spryskiwacza, na sam koniec wystarczy zebrać wyschnięte resztki i cieszy się z czystego chodnika, czy podjazdu.

Składniki, których potrzebujesz to:

  • 125 gram soli
  • 15 ml mydła w płynie
  • 1 litr białego octu
  • pusta 1,5 litrowa butelka

Sposób przygotowania:

Do butelki włóż lejek, a poprzez niego wprowadź do środka sól, ocet oraz mydło. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj. Teraz mieszanina jest gotowa do użycia.

Już od dawna wiadomo, że domowe sposoby są najlepsze do usuwania chwastów

Zamiast chemicznych szkodliwych substancji, lepiej wybrać te naturalne lub zrobione w domu. Nawet gorąca woda na niesamowitą moc zniszczenia, jednak nie jest toksyczna. Sprawdź tę listę tanich oraz przede wszystkim skutecznych środków na chwasty.

1. Ocet

Jest naturalnym herbicydem. Co ważne nie jest toksyczny ani nie zawiera chemii. Przygotuj spryskiwacz i do niego wlej ocet. Spryskaj nim niechciane chwasty. Uważaj na kwiaty oraz pożądane części roślin. Co ważne, octu najlepiej używać wcześnie rano, wtedy kiedy świeci słońce, wzmacnia ono działanie herbicydu. Nie zależy octu stosować przed deszczem, gdyż wypłucze cały środek.

2. Mąka kukurydziana

Zapobiega kiełkowaniu nasion. Jednak nie tylko dotyczy to chwastów, ale i także innych roślin. Dlatego trzeba być ostrożnym podczas jej używania.

3. Gazety

Wystarczy zwilżyć glebę, a następnie położyć na nią gazetę. Kolejno trzeba ten proces powtórzyć. Dzięki temu dostęp słoneczny zostanie zablokowany, a chwasty uschną.

4. Ciepła woda

W szybki sposób niszczy niechciane rośliny. Jest idealna do oczyszczenia narożników wokół bramy, czy schodów. Jednak jeśli rośliny posiadają głębokie i mocne korzenie, może się zdarzyć, że proces trzeba będzie powtórzyć.

5. Sól

Należy ją wymieszać z wodą w proporcji 1:3. Substancje trzeba wylać bezpośrednio na niechciane rośliny. Kiedy chwasty nie chcą się poddać możne wysypać sól wprost na nie.

6. Płyn do naczyń oraz ocet

Wymieszaj ze sobą litr octu z 5 ml płynu do naczyń, a następnie powstałą mieszaniną spryskaj wybrane miejsca. Należy jednak uważać, aby mikstura się nie pieniła.

Dzięki tym sposobom możesz uchronić swój podjazd, schody, czy chodnik od niechcianych chwastów. Należy jednak pamiętać, że podczas stosowania tych metod trzeba uważać na zdrowe rośliny, czy kwiaty, których nie chcemy się pozbyć.


error: Treść zabezpieczona !!