Już nie stosuje chemii na mszyce, dzięki radzie sąsiadki mam z nimi spokój: Najsilniejszy likwidator mszyc za kilka groszy

Pani Milena napisała do mnie, aby podzielić się jej sprawdzonym sposobem, aby pozbyć się niechcianej mszycy. Sposób ten jest tak skutecznie jak środki chemiczne kupione w sklepie, ale jest nieszkodliwy dla natury i dla Ciebie! 

Postępowanie:

Gotuj 70 g tytoniu w 1,5 l wody przez około godzinę. Następnie odcedź i rozcieńcz z wodą w stosunku 1: 1. Spryskaj rośliny przygotowanym roztworem. Działa niezawodnie nie tylko na mszyce, ale także na larwy gąsienic (które żywią się mszycami) i meszki, które można spotkać na pomidorach. 

Pani Milena używa tej mieszanki do spryskiwania warzyw, drzew owocowych, a także doskonale nadaje się do róż i innych ogrodowych kwiatów.

A oto inne sposoby na mszyce, które zebrałam dla Was. Wystarczy, że wymieszasz wybrane składniki i spryskasz nimi rośliny.

Musztarda w sprayu : Rozpuść 200 g proszku musztardowego (gorczycy) w wiadrze z wodą.

Skórka z pomarańczy: 1 kg skórki z pomarańczy zalej 10 l wody i odstaw na co najmniej 3 dni.

Szałwia: 300 g drobno posiekanego korzenia szałwii zalej 10 l wody i odstaw na 3 godziny.

Rumianek: 1 kg suszonego rumianku (zarówno kwiatów jak i liści oraz łodygi) zalej 10 l ciepłej wody, odstaw na 12 godzin.

Amoniak: 1 łyżkę stołową amoniaku rozpuść w 10 litrach wody.

Soda oczyszczona: 1 łyżkę stołową sody rozpuść w 1 litrze wody i dodaj 40 g startego szarego mydła.

Popiół drzewny: Zalej 200-300 g popiołu drzewnego 5 litrami wrzącej wody, ostudź, dodaj 20 g startego mydła.

Ekstrakt z czosnku: Do uzyskania 1 litra ekstraktu potrzebujesz 25 ząbków czosnku i 1 litr wrzącej wody. Posiekaj lub zetrzyj ząbki i zalej je wodą. Odstaw na 10-15 minut, odcedź i nałóż na wybrane rośliny.

error: Treść zabezpieczona !!