Tak się pozbywa ślimaków na kwietnikach i w śmietniku. Nie kupuj drogiej chemii. Oto Skuteczny sposób

Od sezonu wiosennego można dostrzec ślimaki w swoim ogrodzie.

Już nie trzeba stosować zbędnej chemii, która niestety, ale nie zawsze okazuje się być skuteczna. Wystarczy wypróbować poniższy sprawdzony sposób. Ślimaków zapewne nikt nie lubi, a szczególnie ogrodnicy, którym zależy na utrzymaniu pięknie wyglądającego ogrodu.

Mogą one bowiem zniszczyć niedawno posadzone różne sadzonki, a o plonach będzie można już zapomnieć… Ślimaki najczęściej atakują młodą kapustę, kalarepę, rabarbar, ogórki albo fasolę.

Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można zapobiegać inwazji ślimaków, czego one szczególnie nie lubią i jak można pozbyć się tych, które już zdążyły wejść do danego ogrodu. To świetne wskazówki przede wszystkim dla ogrodników.

Zapobieganie inwazji ślimaków

Zaleca się, aby zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na wilgotne i zacienione miejsca. Ślimaki najczęściej można dostrzec w większej trawie albo schowane pod doniczką czy też w chwastach.

Rośliny powinno się podlewać rano, dlatego że w ciągu dnia gleba wyschnie na tyle, aby ślimaki nie miały bezpośredniego dostępu do wszelkich upraw.

Uprawa rabarbaru

Wielkie liście rabarbaru stanowią idealne schronienie dla ślimaków. Zaleca się, żeby umieścić go na skraju kwietników, omijając środek ogrodu warzywnego.

Czego ślimaki nie lubią?

Ślimaki nie lubią przede wszystkim: szałwii, tymianku, lawendy oraz rozmarynu czy też nagietka. W związku z tym zaleca się, aby posadzić je, gdyż szkodniki będę czuły pewną barierę ochronną i nie podejdą bliżej.

Dodatkowo barierę mogą stanowić przykładowo kłujące gałązki jeżyn, malin albo igieł. Trociny warto posypać nawet kawą, gdyś fusy z niej zawierają kofeinę, która jest toksyczna dla ślimaków.

Pozbycie się ślimaków w ogrodzie

Ślimaki, które występują już w ogrodzie można pozbyć się stosując trik. Dane miejsce można zwilżyć i przykryć je kawałkiem kartonu.

Kolejnego dnia zapewne znajdą się już na nim szkodniki, które będzie można zebrać, a następnie przenieść w odległe miejsce, z dala od danego ogrodu.

error: Treść zabezpieczona !!