Oto naturalny sposób na zdrowe, piękne – Zadbaj o nie aby były lśniące i mocne

Lśniące, mocne, gęste włosy to marzenie każdej kobiety.

By móc się nimi cieszyć potrzebna jest dobra pielęgnacja najlepiej taka, która włosy odżywki, wzmocni, ale nie obciąży. Kosmetyki, które warto stosować to nie te, które zawierają sztuczne zapachy i inne substancje, które włosom nie służą, ale te będące naturalne.

By móc stosować naturalne kosmetyki nie trzeba wydawać sporej sumy pieniędzy na nie w sklepach, ale wystarczy je samemu przygotować w domu.

Naturalne kosmetyki dla włosów

Poniżej kilka porad i przepisów na przygotowanie kosmetyków, które można śmiało stosować na włosy i oczekiwać zniewalających efektów.

Mlekiem i miodem

Potraktowanie włosów maseczką z mleka oraz miodu to sposób na odżywienie i wzmocnienie włosów. Obie substancje mają właściwości nawilżające i mogą doskonale się nadać dla włosów suchych i zniszczonych.

Olej rycynowy

Olej rycynowy może sprawić nawet, że włosy staną się grubsze. Jest to świetna wiadomość dla tych osób, które mają cienkie włosy i chciałyby to zmienić.

Aloes

Żel z aloesu można stosowań na skórę głowy jako naturalny środek na łupież czy też wysuszoną skórę. Dodatkowo, może także wzmocnić mieszki włosowe.

Banan

Stosować go można na włosy zniszczone i przesuszone, pozbawione blasku. Dzięki właściwościom nawilżającym i odżywczym szybko zmieni włosy nie do poznania. Końcówki włosów mogą za jego pośrednictwem nawet przestać się rozdwajać.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to nieoczywisty sposób na włosy, ale skuteczny. Jego stosowanie może zapobiec wypadaniu włosów, a dodatkowo sprawia, że rosną one zdrowe i silne oraz pełne blasku, przez właściwość octu, która sprawia, że zamykają się łuski.

Piwo

Regularne robienie włosom płukanki z piwa może być sposobem na ich skuteczne odżywienie. Witaminy i minerały zawarte w piwie mogą odżywić mieszki włosów, co sprawi, że będą one rosły szybciej, a ich wygląd będzie wzbudzać zachwyt.

error: Treść zabezpieczona !!