W dzisiejszym artykule opowiem Ci, jak dbać o nie odpowiednio. Twoje stopy staną się piękne oraz wdzięczne za to co dla nich robisz.

Często zdarza się, że przy codziennej pielęgnacji naszego ciała zapominamy o stopach i nie poświęcamy im dostatecznej uwagi. Zdarza się, że niewłaściwa pielęgnacja, jak i zaniedbanie doprowadza do tego, że pięty zaczynają pękać i przysparzać bolesnych dolegliwości przy poruszaniu.

Aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, należy poświęcić w ciągu dnia chwilę czasu na pielęgnację stóp, co pozwoli na wyeliminowanie nieprzyjemnych problemów stóp. Stopy są bardzo ważną częścią, gdyż to one utrzymują ciężar całego ciała. Pod koniec intensywnego dnia najczęściej doskwiera nam ból nóg i stóp.

Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz odpowiednio zadbać o swoje stopy, by przywrócić im ładny wygląd i odpoczynek. W kilku prostych krokach usuniesz martwy naskórek, przez co stopy będą gładkie i przyjemne w dotyku. Będą pięknie się prezentowały w szpilkach czy sandałach.

Przedstawiona tutaj metoda jest nie tylko skuteczna, ale również i tania w przygotowaniu. Potrzebujesz zaledwie dwóch składników, które znajdują się w każdym domu. Są to soda oczyszczona i mleko. Mleko jest składnikiem, który pomaga złuszczyć skórę, nawilża ją, a także zwiększa produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry.

Soda oczyszczona z kolei dobrze zmiękcza stopy i pomaga pozbyć się martwego naskórka stopy. Soda również ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczyć bakterie wytwarzające nieprzyjemny zapach stóp.

Przygotowanie i wykonanie:

  • W pierwszym kroku należy podgrzać 2-4 szklanki mleka i zamoczyć w nim stopy.
  • Przez 10 minut mocz stopy w gorącym mleku.
  • Następnie dodaj sodę oczyszczoną do mleka i wyszoruj stopy, pozbywając się martwego naskórka.
  • Po moczeniu stóp wypłucz stopy w ciepłej wodzie i posmaruj je kremem.

Powyższa metoda jest bardzo prosta i łatwa w przygotowaniu, co więcej stopy po takiej pielęgnacji wyglądają pięknie i są odświeżone.

error: Treść zabezpieczona !!