Borykając się z bólem pleców, możesz jednak zastosować się do podanych wskazówek, aby od razu poczuć się lepiej. Instrukcje.

Ćwiczenie na bóle kręgosłupa – jednak pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny bólów i dolegliwości.

W tym artykule przedstawimy specjalne ćwiczenia na kręgosłup, które pomogą go uformować i odpowiednio rozciągnąć, by utrzymać mięśnie kręgosłupa w prawidłowym ułożeniu i pozycji. To ćwiczenia pomocne zwłaszcza przy osteochondrozie lub skoliozie.

Poniższe ćwiczenia są w części zaczerpnięte z jogi. Większość przypadków ból kręgosłupa jest skutkiem nadmiernego stresu krzyżowego. Nie tylko osoby, które dźwigają ciężkie przedmioty, czy pracują ciężko fizycznie, są narażone na bóle kręgosłupa. Każdego dnia mięśnie kręgosłupa narażone są na nadmierne przeciążenie. Warto zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa dla własnego samopoczucia.

Pierwsze ćwiczenie

Pierwsze ćwiczenie jest bardzo proste, wystarczy położyć się na stabilnej powierzchni podłogowej, dywanie czy macie. Ręce należy rozłożyć na boki, zgiąć nogi w kolanach i odciągnąć je na jedną stronę, głowę należy odwrócić w przeciwnym kierunku. Ćwiczenie powtórzyć dwadzieścia razy. Następnie należy zmienić pozycję i wykonać te same powtórzenia na drugą stronę, po dwadzieścia razy.

Ćwiczenie drugie

W pozycji leżącej z rozłożonymi na boki rękoma wyciągnij nogi i ułóż piętę prawej stopy na czubku drugiej stopy. Nogi przechyl na lewą stronę, głowę zwróć w drugą stronę. Wykonuj to ćwiczenie równolegle i powtórz 10 razy. Po serii zmień pozycję i nogi, głowę odwróć w przeciwną stronę i powtórz kolejne 10 razy.

Ćwiczenie trzecie

Pozostań w pozycji leżącej, ramiona wyprostowane. Umieść podeszwę lewej stopy na kolanie prawej stopy i pociągnij ją w prawą stronę. Głowę skieruj na lewą stronę. Ćwiczenie powtórz 10 razy, zmień nogi i powtórz kolejne 10 razy.

Czwarte ćwiczenie

Połóż się na macie na plecach, ręce ułóż wzdłuż swojego ciała i zegnij nogi w kolanach. Stopy połóż na podłodze, następnie obejmij kolana rękoma i przyciągnij je do siebie. Wróć do pozycji pierwotnej i opuść swobodnie ręce wzdłuż ciała. Ćwiczenie powtarzaj 10 razy.

error: Treść zabezpieczona !!