Te Proste Triki Z Pewnością Uratują Twoje Plony – Rumianek Wśród Fasoli, A Nagietek Przy Kapuście.

Warto wiedzieć, że niektóre kwiaty i zioła mogą wpływać na obfitość zbiorów w Twoim ogrodzie. Zastosuj poniższe wskazówki, aby się o tym przekonać. 

Nagietek posadzony obok kapusty, dyni, ogórków, ziemniaków i melonów świetnie poradzi sobie z mszycami, nicieniami, ślimakami oraz różnego rodzaju grzybami.

Szczypior to idealny sprzymierzeniec marchewki, kapusty i ogórków. Posadzony gęsto w pobliżu tych warzyw skutecznie zwalczy szarą pleśń oraz mączniaka prawdziwego.

Posadź bazylię obok pomidorów – zapach bazylii oraz znajdujące się w liściach specyficzne substancje stanowią naturalną ochronę i barierę przed szkodnikami takimi, jak mszyce, czy pasożyty mięczaków. Bazylię warto sadzić również obok kapusty, cebuli, papryki i ogórków. 

Rumianek to przede wszystkim doskonała ochrona przed chorobami wywołanymi różnego rodzaju grzybami. Posadzony wśród sałaty, szpinaku, fasoli, groszku, czy selera wpłynie również na ich zdrowy wzrost.

Pietruszkę i fasolę z pewnością ochroni przed szkodnikami nagietek, bazylia oraz rumianek. 

Czosnek i cebula to również niezawodna ochrona przed grzybami (wyjątek stanowi kapusta, groch i fasola).

Szałwia posadzona blisko warzywnych grządek skutecznie odstraszy ćmy kapuściane. Stosowane chemikalia i spraye są zdecydowanie bardziej zawodne.

Cukinie i dynie dobrze jest siać tam, gdzie wcześniej rosła rzodkiewka. Będą miały idealne warunki do wzrostu.

Koperek i ogórki to najlepsza para w ogrodzie. Koper warto sadzić również tam, gdzie rosną ziemniaki.

Lawenda posadzona w pobliżu róż sprawi, że będą one nie tylko pięknie rosły, ale będą miały także skuteczną ochronę przed niszczącymi mszycami.

Petunie to kwiaty chętnie sadzone na balkonach, czy tarasach. Mało kto jednak wie, że można je doskonale wykorzystać również w ogrodzie. Posadzone blisko fasoli, pomidorów i papryki nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ale za to doskonale chronią je przed mszycami oraz różnego rodzaju chrząszczami.

error: Treść zabezpieczona !!