Jak usunąć plamy z ręczników kuchennych. Nawet najtrudniejsze plamy znikną

Codzienne wykorzystywanie ręczników kuchennych sprawia, że są one bardzo narażone na powstawanie trudnych do usunięcia plam.

Często są to zabrudzenia, z którymi nie potrafi poradzić sobie nawet pralka. Istnieje jednak niezawodny sposób, który pozwala usunąć nawet najtrudniejsze plamy z tkanin przy wykorzystaniu… kuchenki mikrofalowej!

Usuwanie plam w mikrofalówce

Aby zapewnić sobie świeży i czysty wygląd ręczników kuchennych, wystarczy wziąć mydło do prania lub środek do usuwania plam oraz plastikową torbę.

Ręcznik należy porządnie zmoczyć, wycisnąć nadmiar wody oraz dokładnie natrzeć mydłem. Tak przygotowaną tkaninę wkładamy do torby, którą bez zamykania wkładamy do kuchenki mikrofalowej nastawionej na średnią moc.

Uruchamiany sprzęt na 1,5 minuty, następnie ostrożnie wyjmujemy torbę, najlepiej przy użyciu jakiegoś narzędzia, ponieważ ręcznik na pewno będzie gorący.

Tak wypraną tkaninę należy jeszcze wypłukać w czystej wodzie, a plamy na pewno znikną bez śladu! Utrzymanie czystych ręczników nigdy nie było takie proste!

error: Treść zabezpieczona !!