Skuteczna pułapka na komary. Każdy powinien ją znać. Najprostszy sposób na walkę z inwazją.

Komary są dla nas wszystkich istną zmorą letnich miesięcy. Potrafią uprzykrzyć nam każdy wakacyjny wieczór.

Jeśli nie mamy akurat pod ręką żadnego środka przeciwko komarom, możemy zapomnieć o spokojnym wieczorze na tarasie czy w ogrodzie. W takiej sytuacji warto przygotować samemu skuteczną, domową pułapkę na te uciążliwe owady.

Pułapka jest prosta do wykonania, bezpieczna i przede wszystkim skuteczna. Jej wykonanie nic nie kosztuje. Nada się do stosowania w domu i na zewnątrz.

Do wykonania pułapki potrzebować będziesz:

  • 5 minut wolnego czasu,
  • 1 pustej, plastikowej butelki (najlepiej o pojemności 1,5 litra),
  • 1 łyżeczki suchych drożdży,
  • 2 łyżek cukru,
  • kawałka ciemnego materiału, papieru lub folii.

Wykonanie pułapki jest banalnie proste.

Zacznij od odcięcia górnej części butelki (ok. 1/3 plastiku).

Do dolnej części obciętej butelki wlej szklankę ciepłej wody (o maksymalnej temperaturze 30 stopni). Do wody dodaj cukier, suche drożdże i dokładnie wszystko wymieszaj.

Odciętą wcześniej górę butelki, umieść w pojemniku z płynem, szyjką do dołu (gdyby części butelki nie przylegały do siebie, możesz użyć taśmy, by uszczelnić łączenia plastiku).

Tak przygotowany pojemnik owiń dokładnie nieprzezroczystym materiałem, folią lub papierem – tak, aby do środka nie docierało światło. Gotową pułapkę postaw w dowolnym miejscu w domu lub w ogrodzie.

Aby szybciej pozbyć się komarów, możesz wykonać większą ilość pułapek. Komary skuszone zapachem fermentujących drożdży, wlecą do wnętrza butelki, a mały otwór i klejące ścianki uniemożliwią im ucieczkę z niej. Owady prędzej, czy później wylądują w wodzie i utopią się, a Ty będziesz mieć nareszcie spokój.

Aby zwabić do pułapki nie tylko komary, ale też inne owady (muchy, muszki owocówki, szerszenie i osy), do podobnie wykonanej konstrukcji również wlej wodę, a na jej powierzchni umieść pływającą łódkę z folii aluminiowej i jako przynętę dodaj odrobinę miodu, dżemu lub kawałki słodkich owoców. Taka pułapka będzie działała nawet do dwóch tygodn

error: Treść zabezpieczona !!