Jest łatwe do wykonania w domu: To naturalne serum z witaminą E nada Twojej skórze blask, gładkość i elastyczność.

Każdy z nas chce jak najlepiej dbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Wykorzystujemy do tego różne, często drogie kosmetyki.

Sami możemy jednak wykonać serum z dodatkiem witaminy E, które sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać pięknie, będzie elastyczna i gładka, a także nada jej naturalnego blasku. Witamina E ma wiele właściwości. Tokoferol, bo tak również jest nazywana, to przeciwutleniacz, który w połączeniu z tłuszczami ulega rozpuszczeniu.

Witamina E wielu z nas może kojarzyć się ze składnikiem, który gwarantuje dobre zdrowie i piękną, młodo wyglądającą skórę. To nie jedyne z jej prozdrowotnych właściwości. Oprócz tego ma ona dobry wpływ na układ odpornościowy, serce, chroni przed paroma rodzajami raka, opóźnia przedwczesne starzenie się i chroni przed bezpłodnością.

Gdzie naturalnie występuje witamina E? Znajdziemy ją w takich owocach czy warzywach jak szpinak, awokado, oliwie z oliwek czy orzechach.

Jakie korzyści może nam przynieść regularne suplementowanie witaminy E?

Z witaminy tej powinny korzystać osoby, które chcą mieć pięknie wyglądające i co najważniejsze zdrowe włosy.

Dlaczego? Zawarty w niej przeciwutleniacz sprawia, że mieszki włosowe ulegają naprawie, a włosy są odpowiednio nawilżone na całej długości. Warto stosować witaminę E również wtedy, gdy nie chcemy, aby nasze włosy zaczęły zbyt szybko siwieć.

Aby zrobić taką maseczkę na włosy, musisz mieć łyżkę oleju kokosowego oraz 2 kapsułki witaminy E, które należy dokładnie ze sobą wymieszać. Następnie okrężnymi ruchami wmasuj maseczkę w skórę głowy. Po 30 minutach zmyj maskę i umyj włosy swoim ulubionym szamponem. Aby uzyskać najlepsze efekty maseczkę należy nakładać od 2 do 3 razy w tygodniu.

Witamina E powinna też zainteresować osoby borykające się z bliznami.

Jaki ma wpływ? Przede wszystkim nawilża skórę i przyśpiesza ich gojenie. Potrzebujesz tylko 1 kapsułki, którą wmasujesz w bliznę, robiąc to przez 5 do 10 minut. Po 30 minutach pozostałości należy spłukać ciepłą wodą. Rób to 2 razy dziennie, do momentu wyleczenia.

Każdy z nas szuka dobrego sposobu na walkę ze zmarszczkami czy przebarwieniami.

Suplementując tę witaminę zobaczymy, że nasza skóra jest elastyczna i miękka – to wszystko za sprawą kolagenu, którego produkcję pobudza właśnie witamina E. Do jej właściwości można zaliczyć również ochronę przed powstawaniem wolnych rodników oraz przed promieniowaniem UV. Nałóż na noc jedną kapsułkę na twarz, a rano umyj twarz ciepłą wodą. Taki rytuał może dobrze wpłynąć na skórę Twojej twarzy.

Z witaminy E możemy również skorzystać, chcąc rozjaśnić skórę w miejscach, w których widoczne są niedoskonałości.

Potrzebujesz do tego łyżeczkę oleju rycynowego oraz 2 kapsułek witaminy. Nałóż powstałą mieszankę na skórę na noc, a rano zmyj ciepłą wodą. Aby uzyskać efekty, czynność tę należy powtarzać przez miesiąc.

Witamina E jest również dobra dla naszych dłoni.

Spokojnie możesz ją stosować zamiast kremu. Dlaczego? Dzięki niej Twoje ręce będą nawilżone i miękkie. Witaminę możesz dodać do balsamu lub zrobić kąpiel dla dłoni. Potrzebujesz do tego łyżkę soku z cytryny, 2 kapsułki witaminy oraz odrobinę miodu. Mocz dłonie przez około 15 minut, a po wysuszeniu, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, posmaruj je kremem nawilżającym.

error: Treść zabezpieczona !!