Silny eliksir stymulujący mieszki włosowe. Włosy mogą rosnąć nawet do 3 cm na miesiąc. Dowiedz się, jak

Geny są jednym z głównych czynników decydujących o kształcie włosów.

Na stan włosów może wpływać sposób odżywiania się i środowisko, w którym żyjemy – temperatura, wilgotność i zanieczyszczenie. Nie można nic zrobić ze strukturą i wyglądem włosów. To mit! Oto kilka domowych sposobów, które warto znać.

Aloes

Żel z aloesu może być stosowany do stymulacji mieszków włosowych. Odbywa się to poprzez usunięcie skórek z liści. Masaż zwiększy krążenie i rozprowadzi produkt. Skóra będzie go lepiej wchłaniać. Sok można pozostawić na skórze głowy przez kilka godzin lub umyć nim głowę następnego dnia.

Płukanka z octu

To świetny sposób na uszczelnienie osłonek włosa, nadanie włosom połysku i pielęgnację skóry głowy. Po umyciu włosów spłucz je octem z cydru jabłkowego zmieszanym z wodą. 1 łyżka stołowa octu z jabłek na 1 litr wody. Nie spłukuj włosów. Wysusz je.

Koniak

Jeden kieliszek koniaku zmieszany z dwoma jajkami to dobre połączenie dla włosów i skóry głowy. Mieszankę można wzbogacić o emolienty, takie jak oliwa z oliwek. Pozostaw mieszankę na około godzinę, a następnie rozprowadź ją na włosach. Po upływie około godziny od nałożenia mieszanki na włosy, pozwól im wyschnąć.

Cytryna

Do przygotowania tej pysznej mikstury wystarczy pół cytryny, 1 łyżeczka do herbaty i 1 żółtko jajka. Podgrzej mieszankę w rondelku do temperatury 30-40 stopni Celsjusza. Po godzinie nałóż miksturę na włosy. Metody te można stosować przez kilka miesięcy. Bądź cierpliwy. Mieszankę należy stosować 2-3 razy w tygodniu.

Te proste i bezpieczne sposoby mogą pomóc Ci szybciej zapuścić włosy i poprawić ich kondycję. Daj nam znać, co o tym myślisz! Możesz zachować ten artykuł, by móc się do niego odwołać, gdy będziesz gotowa rozpieszczać swoje włosy.

error: Treść zabezpieczona !!