Trik, który sprawi, że zasłony w Twoim domu będą śnieżnobiałe.

Białe zasłony z upływem czasu tracą swój śnieżnobiały kolor i narażone są na żółknięcie. Ten sposób pomoże Ci to zwalczyć, a różnica będzie widoczna już po pierwszym praniu!

Do tej metody wybielania potrzebujesz tylko 2 składników, które na pewno są w Twojej kuchni, a samo jej wykonanie jest banalnie proste.

Zacznij od usunięcia kurzu z zasłon. W tym celu najpierw dokładnie je odkurz, a później pozostaw namoczone w ciepłej wodzie na 10 minut. Następnie wypłucz zasłony w czystej wodzie. Przygotuj gorącą wodę, wsyp do niej 6 łyżek soli i ponownie zamocz zasłony.

Po upływie 10 minut znów wypłucz je w czystej wodzie. Następnie w gorącej wodzie rozcieńcz 2 łyżki octu i tak jak poprzednio mocz w niej zasłony przez 10 minut.  Teraz wystarczy już tylko wyprać zasłony w pralce, rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia.

Wskazówka: Za pomocą soli możesz wybielić również takie tkaniny jak bielizna, czy pościel. Mimo że ta metoda jest już stara, wciąż niewiele osób o niej wie. W tym przypadku wystarczy jedynie dodać dużo soli i zwiększyć czas namaczania. Potem upierz tak jak zwykle i ciesz się niesamowicie lśniącym praniem!


error: Treść zabezpieczona !!