Przetestuj kilka domowych sposobów, z których korzystają nawet sportowcy, na ból w obrębie stawów kolanowych.

Ból kolana to żadna przyjemność. Nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, nasze ruchy są ograniczone, nie wykonujemy czynności w taki sposób, jak byśmy chcieli.

Opuchnięte kolano to sygnał, by udać się do lekarza, jeśli opuchlizna trwa dłużej niż kilka dni. Jednak istnieją domowe sposoby, które pomagają i przynoszą ulgę w tym trudnym czasie. Dzięki nim można uporać się z obrzękami i zebraną wodą w kolanie. Uśmierzają ból i łagodzą objawy.

Musztarda

Obolałe kolano należy posmarować musztardą i zabandażować przed zaśnięciem. Pozostawić na całą noc, a rano dobrze przemyć ciepłą wodą z mydłem. Obrzęk i ból znikają.

Kapusta

Rozbij wałkiem liście kapusty. Owiń kolano liśćmi, a następnie folią spożywczą. Dobry sposób, kiedy ból dokucza wieczorem. Można opatrunek pozostawić na całą noc.

Twaróg

Najzwyklejszy twaróg także jest dobrym sposobem na opuchliznę i ból. Wystarczy nałożyć go na kolano, zabezpieczyć gazą, a następnie owinąć opaską elastyczną.

Sposób sportowców

Należy wymieszać łyżeczkę sody oczyszczonej z łyżeczką miodu i łyżeczką musztardą. Stworzoną mieszaniną nasmaruj kolano i owiń opaską elastyczną na od 4 do 24 godzin, nie dłużej.

error: Treść zabezpieczona !!