Kilka ćwiczeń, które pomagają w bólu kręgosłupa: Plecy są jak nowe, a ból znika bardzo szybko

Ćwiczenia łagodzące bóle w kręgosłupie, skuteczne jak leki: bóle ustają natychmiast a plecy młodnieją.

Stosunkowo często występującym problemem zdrowotnym jest bolesna rwa kulszowa. Ocenia się, że około 40% populacji ludzkiej doznała tego przykrego bólu co najmniej raz w swoim życiu. Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w ciele człowieka. Biegnie on od dolnej części kręgosłupa, poprzez udo do mięśni stopy.

Symptomy:

  • brak czucia w stopach lub w obrębie całych nóg,
  • osłabienie w kolanach odczuwane podczas wstawania,
  • wyraźnie zmniejszone odruchy ścięgna Achillesa i stawu kolanowego,
  • ból odczuwany wzdłuż nerwu kulszowego (od dolnej części pleców, poprzez pośladki do ud),
  • dźganie, skurcze i chwytanie.

Redukcja bólu w rwie kulszowej – 8 pozycji jogi.

1. Dociskanie kolan.

Leżąc na plecach, jedną nogę wyciągnij prosto na podłodze, a drugą trzymając za kolano dociągnij do klatki piersiowej.

2. Skręt w pozycji leżącej.

Leżąc na plecach, prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem 90ºLewą ręką delikatnie przyciągnij kolano w lewą stronę. Odwróć twarz i tułów w prawo i spójrz za prawą rękę wyciągniętą na podłodze prostopadle do tułowia. Pamiętaj, aby oba ramiona buły dociśnięte do podłogi.

3. Stopa na krześle.

Postaw stopę na krześle. Połóż grzbiet przeciwnej ręki na zewnętrznej stronie stawu kolanowego. Drugą rękę połóż na biodrze. Zwróć w bok górną część tułowia, utrzymując biodra skierowane do przodu. Pozostań w tej pozie przez 30 sekund. Powtórz ćwiczenie stawiając na krześle drugą nogę.

4. Pozycja dziecka.

Uklęknij i rozstaw kolana trochę szerzej niż szerokość bioder. Obie ręce wyciągnij przed siebie. Wykonaj skłon przyciągając pośladki jak najbliżej pięt. Jest to doskonałe ćwiczenie relaksacyjne. W tej pozycji możesz pozostać dowolnie długo.

5. Skręt podczas siedzenia.

Usiądź na podłodze z nogami wyprostowanymi przed sobą. Obie nogi zegnij w kolanach i skrzyżuj je w taki sposób, aby jedna noga znalazła się na kolanie drugiej. Łokieć jednej ręki oprzyj o zewnętrzną stronę kolana. Drugą, wyprostowaną ręką oprzyj się o podłogę. Głowę odciągnij do tyłu. Pozostań w tej pozycji co najmniej przez 30 sekund.

6. Plecy kota.

Przyjmij pozycję na czworakach. Wygnij plecy, unosząc klatkę piersiową i głowę. Wykonaj głęboki wdech i pozostań w tej pozycji przez 10 sekund. Wydychając powietrze, przyciągnij brodę do klatki piersiowej a plecy wygnij ku górze. Utrzymaj tę pozę przez 10 sekund. Ćwiczenie powtarzaj przez 1 – 2 minuty.powtórz

7. Kolana z boku.

Leżąc na plecach, rozłóż ręce na podłodze w literę „T”. Złączone nogi ugnij w kolanach i ułóż na jednym boku. Pozostań w tej pozycji przez około 60 sekund. Powtórz ćwiczenie, układając nogi po przeciwnej stronie.

8. Wykrok obrócony

Przyjmij pozycję stojącą. Wykonaj krok do przodu, uginając nogę w kolanie. Drugą nogę wyciągnij do tyłu i oprzyj ją na palcach stopy. Tułów obróć w kierunku zgiętej nogi i umieść łokieć na zewnętrznej stronie zgiętego kolana. Dłonie złącz wewnętrznymi powierzchniami. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund. Powtórz ćwiczenie, zaczynając od wykroku drugą nogą.

Zaprezentowane ćwiczenia wykonuj regularnie, codziennie rano i wieczorem, a dolegliwości znikną. Życzymy wytrwałości i zdrowia !

error: Treść zabezpieczona !!